Otthonra talált a Wing Tsun - szemináriummal avatták a harcművészet házát

Otthonra talált a Wing Tsun - szemináriummal avatták a harcművészet házát

Különleges helyszínen tartotta szokásos őszi szeminárumát a Wing Tsun Kung Fu Nyíregyházán. Az elmúlt hónapokban teljesen felújítottak egy épületet, és megtelt növendékekkel a helyiség. 

- Ahogy egy családnál is fontos, hogy saját otthona legyen, úgy a Wing Tsun családnál is ugyanilyen fontos mindez. Nagyon örülök, hogy ez megvalósult Nyíregyházán, és annak is örülök, hogy van igény a harcművészetünkre. Sok szülő dönt úgy, hogy a gyerekeit elhozza hozzánk, mivel látják, hogy egy hagyományos értéket képviselünk - mondta Máday Norbert, Kelet-európai főinstruktor.

Növendékek nem csak Nyíregyházáról, hanem az ország távoli pontjairól is érkeztek, Szegedről és Debrecenből is jöttek mesterek. Az új otthon már belépve azonnal olyan hangulatot áraszt, mely a kínai harcművészet szellemiségét képviseli. 

- Sokat dolgoztunk az épülettel, és igyekeztünk olyan körülményeket teremteni, melyek méltóak a Wing Tsunhoz, és annak tanításaihoz - mondta Kulcsár Róbert mester. 

A szeminárium két napon kersztül tart Nyíregyházán.