Öt indiai antilop gida látta meg a napvilágot Nyíregyházán
A három ázsiai elefánttal évek óta társbérletben álló apró termetű, de annál fürgébb csorda jelenleg egy vezérbikából, 9 ivarérett antiloptehénből é 5 gidából áll. Az elefántokkal közös tartás célja hogy "inger gazdagabbá" tegyük az intelligens ormányosok környezetét s látogatóink megfigyelhetik, milyen békésen tudnak egymás mellett élni a törpe és az óriás növényevők.
Az indiai antilop ( Antilope cervicapra) egyike annak a kevés antilopfajnak, amelynek nősténye és hímje lényegesen különbözik egymástól. A nőstények és a fiatal állatok sárgásbarna színűek, míg a kifejlett hímek csokoládébarnák. A hímeknek 60 centiméter hosszúságot is elérő csavarodott szarvuk van. Mindkét ivar szemkörnyékét világos gyűrű keretezi.
Az indiai antilop kis számban India szinte teljes területén előfordul, kivéve a hegységeket és a nedvesebb területeket. Becslések szerint valaha mintegy 4 millió egyed élt a földrésznyi ország síkságain, mára viszont csupán tízezer maradt belőlük. A fajt a vadászat és élőhelyének pusztulása egyaránt veszélyezteti.