Nyíregyházi Advent – Érkezik a Mikulás, lesz Karácsonyi forgatag és Városi Karácsonyi Koncert

Heteken belül érkezik a Mikulás, lesz a Kossuth téren Karácsonyi forgatag és Városi Karácsonyi Koncert is a társszékesegyházban – erről tájékoztatta a nyíregyháziakat Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere hivatalos közösségi oldalán.

A vásár további részleteiről hamarosan bővebben is beszámolunk, az azonban már biztos, hogy november 27-én, vasárnap a Nyíregyházi Cantemus Kórus előadásával és az első adventi gyertya meggyújtásával veszi kezdetét az ünnepi program. Ezt követően hétről hétre keddtől vasárnapig várják majd a karácsonyra hangolódó programok az érdeklődőket a Kossuth téren, a részleteket a plakáton olvashatják:

A Mikulás pedig december 4-e és 11-e között a Kossuth téren várja majd a gyermekeket 13 és 19 óra között.

A Városi Karácsonyi Koncertre december 16-án 19 órától kerül sor, a Római Katolikus Társszékesegyházba várják az ünnepelni vágyó közösséget, hogy részesei legyenek a Szabolcsi Szimfonikus Zenekar és a Nyíregyházi Cantemus Kórus közös karácsonyi műsorának.