Négy gólt lőtt a Szpari - legyőzte a Ceglédet a Nyíregyháza

A Ceglédet fogadta a Nyíregyháza Spartacus a labdarúgó NB-II-ben. A Városi Stadionban ez volt az első bajnoki ebben az évben.

Nyíregyháza Spartacus - Cegléd 4-1 (3-0)

Városi Stadion 900 néző

Jv: Takács Tamás (Medovarszki, Csatári)

Nyíregyháza Spartacus: Jova - Nagy J., Fodor, Végső, Gulyás, Ötvös (Bakos 6.), Polényi, Kovács N. (Tóth Á. 56.), Hornyák, Gyurján, Kártik (Starosta 89.)

vezetőedző: Zoran Spisljak

Cegléd: Mursits - Kárász (Wild 69.), Fejes, Ágoston (Varjas a szünetben), Preklet, Sigér (Pallagi 57.), Csirmaz, Oldal, Farkas A., Földi, Szilágyi

vezetőedző: Nagy Tibor

A találkozó előtt a saját nevelésű, az első csapathoz kerülő játékosokat köszöntötte Révész Bálint a Szpari elnöke és Kiss Baranyi Sándor, akadémiai igazgató.

2. perc Ötvös Bence kapott nagy rúgást a lábára, nem tudta folytatni a játékot.

6. perc GÓÓÓÓL! Hazai szöglet után Hornyák Marcell fejelt a kapuba, 1-0!

11. perc GÓÓÓL!!!! Kártik Bálint szerzett labdát, majd kapura vezette a labdát, lövését hárította a kapus, de a kipattanót Hornyák Marcell belőtte.2-0

16. perc Sigér 28 méteres lövését fogta magabiztosan Jova.

26. perc Mezőnyjátékot hozott a folytatás, egyik kapu előtt sem alakult ki nagy helyzet.

27. perc Vendég szabadrúgás után Szilágyi emelt a kapu fölé.

34. perc Kártikot szólója végén buktatták, a játékvezető szerint a 16-oson kívül. A szabadrúgást Gulyás csavarta kapura, Mursits nagyot védett.

40. perc Sigér kapott sárgát lerántás miatt.

41.perc GÓÓÓL! Bakos 32 méteres szabadrúgását tolta szögletre a kapus. Gulyás Máté sarokrúgása után Fodor Ferenc fejelt a kapuba, 3-0!!!

43. perc És majdnem ott a negyedik, Kártik lövését tolta centikkel a kapu mellé Mursits.

Az első félidő után magabiztosan vezetett a Szpari.

47. perc Gyurján indítása volt hosszú Hornyáknak, így mentett a kapus.

50. perc GÓÓÓÓL! Hornyák Marcell kapott jó labdát Bakos Szabolcstól, majd egy pattanás után balról a léc alá bombázott, 4-0!

54. perc Váratlanul szépetett a Cegléd egy távoli lövéssel, Oldal labdája a kapufáról pattant be, 4-1.

60. perc Szép kontra végén Kártik passzolt volna Gyurjánhoz, de mentettek a védők.

66. perc Egy szöglet után Kárász fejelt, Jova magabiztosan védett.

73. perc Kártik csúsztatott Gyurján elé, szögletre mentettek a védők.

89. perc Ceglédi lövés 20 méterről, elsuhant a labda a kapu mellett.

90. perc Fejes szabadrúgása ment fölé.

Vége a találkozónak, nyert a Nyíregyháza!

Zoran Spisljak vezetőedző Nyíregyháza: - Szeretnék gratulálni a csapatnak, ma megmutatták mi az amin hetek óta dolgozunk. Amire készültünk az ma működött, minden játékos hozta az átlagot, de voltak extra teljesítmények is, külön kiemelném Hornyák Marcellt, Gyurján Bencét és Kártik Bálintot. Ez a győzelem egy indulópont, ezen az úton kell tovább haladni.

Nagy Tibor vezetőedző Cegléd: - A múlt heti 0-4 után ismét négy gólt kaptunk, ismét egéni hibákból.Tudtuk, hogy mire számíthatunk, felhívtam a játékosok figyelmét a szögletekre, mégis így kaptunk gólt, illetve eladott labdából. 0-2 után bátrabban játszottunk, de újabb sarokrúgásból megint a Nyíregyháza volt eredményes. A középpálya keveset ütközött, nincs kellő agresszivitás a csapatban. Sajnos vannak hiányposztjaink, ez látszik két mérkőzés után, ezen a következő napokban változtatnunk kell.

Fotó:Trifonov Éva