Múzeumok Éjszakája a Kállay Gyűjteményben

Az ország legnagyobb és legnépszerűbb kulturális rendezvényét, a Múzeumok Éjszakáját a nyári napfordulóhoz legközelebb eső hétvége szombatján, június 25-én rendezik – immár huszadik alkalommal. (Megjelent a Nyíregyházi Napló június 17-ei számában.)

 

Ebben az évben a kiállítóterek és gyűjtemények újra teljes erőbedobással koncertekkel, tárlatvezetésekkel, interaktív eseményekkel, családi programokkal, valamint számos meglepetéssel készülnek arra, hogy felejthetetlenné tegyék ezt a varázslatos nyárestét.  Mintegy 400 intézmény közel 2000 programmal készül a kerek évfordulóra, köztük a Kállay Gyűjtemény is.

A Kállay Gyűjtemény programjai június 25-én délután négy órakor kezdődnek és hajnal egyig tartanak.

Program: Robotok építése, irányítása. Bűnügyi technikai bemutató. Szimulátorok. Okosház modell. Táncbemutatók. Elektromos mopedautó. A holnap régészete. Hostess robotok. 3D nyomtató a gyakorlatban. Előadások a technikai innovációkról.