Mozdulj Nyíregyháza! – Szeptember 20-tól ismét együtt mozdul a város, új helyszíneken is!

Örömmel jelentem be, hogy eleget téve kéréseiknek, ősszel is lesz Mozdulj Nyíregyháza! ingyenes, az önkormányzatunk által szervezett mozgásprogram-sorozat – jelentette be Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere, Dr. Kovács Ferenc hivatalos közösségi oldalán.

– Ezúttal azonban már nem online, hanem jelenléti formában, ráadásul bekapcsolódnak az órarendbe új helyszínek is, mint például az Atlétikai Centrum, a Városi Jégpálya és a Bujtosi Városliget. Az őszi félév szeptember 20-án kezdődik és egészen november 28-ig tart. Jó sportolást kívánok mindenkinek! – írta bejegyzésében Nyíregyháza polgármestere.

 

Részletesen a 2021. szeptember 20-tól induló mozgásformákról:

Délelőtti programok:

Hétfő 8.00–9.00: Esésmegelőzés mozgásprogram a Continental Arénában

Az esések gyakorisága és súlyossága a korral nő. Az esések legsúlyosabb szövődményei a csípő-, kar- és gerinctörések. A mindenfajta károsodással együtt járó mozgáshiány további izomvesztést, gyengeséget és instabilitást okoz, ami fokozza az ismételt elesés veszélyét. Az egyensúly-, izomerő-, reakcióidő-javító gyakorlatok jótékony hatását kihasználva mozgásgyakorlatok tanításával fokozzuk az egyensúlyozási képességet, a gerinc tartási képességeit. Így csökkenthető az elesések gyakorisága és veszélyei. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Hétfő 10.00–11.00: Senior táncház a Váci Mihály Kulturális Központban

Senior korúaknak szervezett kíméletes táncóra, mely egyben kellemes kikapcsolódást nyújtó, egészségmegőrző és betegségmegelőző mozgásforma. Nem kell hozzá előzetes tánctudás, sem táncpartner, és bármikor lehet csatlakozni a csoporthoz. A jó hangulatról a régi magyar slágerek is gondoskodnak. Oktató: Szabó Kata táncoktató.

 

Kedd 10.00–11.00: Tartásjavító torna a D Fitness Központban

A foglalkozás elsősorban senior korúaknak, ülőmunkát végzőknek, valamint gerinc- vagy tartásproblémákkal küzdőknek ajánlott. Az egész testet átmozgató, mindenki egészségi állapotának megfelelő nehézségű feladatok elvégzése során különös hangsúly kerül testünk tartópillérére, a gerincoszlopra. A foglalkozásokat tartja: Vitai Klára seniortréner.

 

Szerda 8.00–9.00: Csontritkulás mozgásprogram a Continental Arénában

A mozgás fokozza a csonttermelést, erősíti az izomzatot, ezáltal javítja a testtartást. Megfelelő gyakorlatok végzésével megelőzhető a csontritkulás kialakulása, a gyakorlatok célja a lehető legnagyobb csonttömeg elérése. Mozogjon csontjai egészségéért! A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Szerda 11.00–12.00: Senior örömtánc a Váci Mihály Kulturális Központban

A senior örömtánc forradalmian új közösségi mozgásforma. A mini koreográfiák alkalmazkodnak az idősödő emberek izom- és ízületrendszeréhez. Segít megelőzni a demenciát, fejleszteni az orientációs képességet. Egyedül is lehet jönni, mindenki párra talál. Polka, keringő, rumba, szamba és egyéb táncok várják a mozogni vágyókat. Senior tánc = mozgás, öröm, agytorna. Táncra fel! A foglalkozásokat tartja: Juhászné Marika és Stéhné Magdika.

 

Délutáni és hétvégi programok gyerekeknek, családoknak és felnőtteknek:

Hétfő 17.00–18.00: Gerinctorna a Zrínyi gimnáziumban

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Hétfő 17.30–18.30: Zenés gyermektorna a Kodály iskolában

A 6–12 éves korú gyermekeknek szervezett foglalkozás keretében a zenére végzett mozgásformákkal játékosan fejlesztik a koordinációs és ritmusérzéket. A foglalkozásokat tartja: Balázsné Baraksó Éva.

 

Hétfő 17.30–18.30: Gerinctorna Rozsrétszőlőn, az általános iskola tornatermében

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Hétfő 18.00–19.00: Funkcionális edzés a Zrínyi gimnáziumban                                              

Saját testtel végzett mozgásforma, mely a mozgásminőség fejlesztésén alapulva a test természetes mozgásait és a test saját súlyát használja eszközként. Az ízületek és a törzs megerősítése által fejlődik a koordinációs képesség és a funkcionális erő, nő a terhelhetőség. Komoly anyagcsere-fokozó és zsírégető hatása által kitűnő alakformálásra is. Anaerob edzések azoknak, akik szeretnek „mindent beleadni”. Oktató: Tarnóczy Zalán és Tímár Zoltán (Underground Funkcionális Edzésközpont).

 

Hétfő 18.00–19.00: Családi tollas az Atlétikai Centrumban

Ingyenes tollaslabdázási lehetőség a család minden tagjának. A sportág elsajátításában szakedzők segítenek. Ütőt és labdát kérjük, mindenki vigyen magával. A foglalkozásokat tartja: Jakab Péterné edző.

 

Hétfő 18.00–19.00: Mozaik Med Közösségi Futás a Bujtosi Városligetben

A közösségi futásokon edzői irányítással, orvosi felügyelet mellett zajlanak a tréningek. Mindenki a saját edzettségének megfelelő csoportot választhatja, az öt különböző erősségű csapat közül. Kezdőktől a versenyzői szintekig ajánlott az edzéseken való részvétel. Közösségben sokkal könnyebb kilépni a komfortzónából, ahol történik a fejlődés. A foglalkozást tartja: dr. Bana Richárd, a Mozaik Med SE elnöke.

 

Kedd 17.00–18.00: Kölyökatlétika az Atlétikai Centrumban

Az atlétika minden sportág alapja. A 6–12 éves korú gyermekek számára szervezett foglalkozáson a gyerekek megismerkedhetnek a futás, az ugrás, a dobás és a hajítás helyes mozgástechnikájával.  Játékos módszerek és színes eszközök segítségével fejlődik a gyorsaság, a rugalmasság, a hajlékonyság. A foglalkozásokat tartja: Bakosi Béláné.

 

Kedd 17.00–18.00: Alakformáló aerobik a Zrínyi gimnáziumban

Minden izomcsoportot megmozgató, helyes testtartást előtérbe helyező alakformáló torna. Kevésbé ugrálós, de mégis dinamikus izomfejlesztés. Jó hangulatú torna minden korosztálynak. A foglalkozásokat tartja: Lugosi Mónika.

 

Kedd 17.30–18.30: Gerinctorna Sóstóhegyen, az általános iskola tornatermében (november 2-től)

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Kedd 18.00–19.00: Gerinctorna a Hímes-Városmajorban, a Gárdonyi általános iskola tornatermében

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Kedd 18.00–19.00: Gymstick a Zrínyi gimnáziumban

A speciális eszközzel, gymstickkel végzett mozgásformák az összes izomcsoportot megmozgatják, mely által intenzív zsírégetés, gyors alakformálás, javuló izomtónusok és karcsúbb vonalak érhetők el. A foglalkozásokat tartja: Tömöri Ágnes gymstick-oktató.

 

Kedd 19.00–20.00: MediBall minden korosztálynak a Zrínyi gimnáziumban

A MediBall sokoldalúságának köszönhetően egyensúlyt teremt a fizikai, érzelmi és mentális testben. Az egész testet rugalmasan megmozgató sport, mely lazítja az izmokat, jótékonyan hat az érrendszerre, az anyagcserét felgyorsítja, az immunrendszert erősíti. A légzést a lassú és lágy mozdulatok kivitelezésekor egyensúlyba hozza. Labdajáték az egészségért a Spirit SE oktatóival.

 

Szerda 17.00–18.00: Gerinctorna a Malomkertben, a Móricz általános iskola tornatermében

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Szerda 17.30–18.30: Prevenciós torna kicsiknek a Kodály iskolában

Az 5–8 éves korú gyermekek részére szervezett foglalkozás keretében az egész tartó- és mozgatórendszer, ezen belül is kiemelten a hátizomzat és talpi izmok erősítése, mobilizálása zajlik játékos formában. Cél: a gerincdeformitások és talpi elváltozások megelőzése, az adott izomcsoportok aktivizálása, megerősítése, a helyes testtartás elsajátítása. A foglalkozásokat tartja: Balázsné Baraksó Éva.

 

Szerda 17.00–18.00: Gerinctorna a Zrínyi gimnáziumban

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Szerda 18.00–19.00: Latin kardió fitnesz a Zrínyi gimnáziumban

A 2013. május óta tartó, nagy sikerrel zajló zumbaórák folytatódnak. Zene, tánc, mozgás és sok-sok vidám perc a T-Dance oktatóival.

 

Szerda 18.00–19.00: Gerinctorna az orosi általános iskola tornatermében (november 3-tól)

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Szerda 18.30–19.30: Gerinctorna a kertvárosi általános iskolában

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Csütörtök 13.00–14.00: Senior vízitorna és úszásoktatás a Városi Uszodában

A vizes mozgásforma kortól függetlenül kiválóan alkalmas izomerősítésre, koordinációjavításra, a keringés fokozására, az állóképesség növelésére. Az úszás alapjainak (siklás, helyes levegővétel, úszásnemek) elsajátítása kifejezetten javasolt gerincproblémákkal küzdők számára, a légzés szabályozásának elősegítésére és ízületi gondok kezelésénél is hatásos. Mivel a víz tehermentesít, a térdproblémával küzdők is könnyebben rehabilitálhatóak ezzel a módszerrel. Kutatások bizonyították, hogy kiváló hatással vannak a magas vérnyomásban szenvedőkre a rendszeres vízi gyakorlatok, a vízi mozgás jól szabályozza a vérnyomást. Fájdalomcsillapító hatással is rendelkezik, megszünteti a hátfájást és a görcsöket, oldja a stresszt. Az előzetesen (a megadott telefonszámon) regisztráltak hozzanak magukkal: fürdőruhát, úszószemüveget, úszósapkát, papucsot, törülközőt.

Uszodai belépődíj: 1200 Ft, amit a helyszínen kell fizetni. A foglalkozásokat tartja: Urbinné dr. Borbély Szilvia úszóedző, oktató pedagógus. Előzetes bejelentkezés: 06-30/831-8669.

 

Csütörtök 17.30–18.30: Gerincjóga a Kodály iskolában

Minden korosztály számára javasolt mozgásforma. A 14–18 éves korosztály szinte egész napját ülve tölti: iskolapadban, tévé előtt, számítógép fölé görnyedve. Amennyire lehet, minimalizálja mozgását, kevesen sportolnak rendszeresen. Sok felnőtt végez hosszú időn át tartó ülő- vagy állómunkát, mely tevékenység miatt a megrövidült izmok nyújtása és erősítése kiemelten fontos. Az idősebb korosztály számára pedig a test rugalmasságának a megőrzésében nyújt segítséget a mozgás. A stressz maga a mindennapi iskolai felkészülés és a munkában való helytállás miatt mindannyiunk életében jelen van. A jóga segítségével a foglalkozásra kilátogatók megtanulhatják a helyes testtartást, a helyes légzést és a stresszoldás néhány formáját. A foglalkozásokat tartja: Varga Kata jógaoktató.

 

Csütörtök 18.30–19.30: bodyART® a Kodály iskolában

„Amikor az erő a tudatossággal találkozik”

A bodyART® felszabadít a mindennapi stressz alól és olyan komplex edzést ad, amelyben az izmok újra visszanyerik rugalmasságukat és testünk újraéli annak funkcionalitását. Statikus és dinamikus erőelemek mellett nyújtó és lazító gyakorlatokat tartalmaz, amelyek pozitívan hatnak a rövidülésre és gyengülésre hajlamos izmokra, az egész emberi test izmai, ízületei számára. A bodyART® edzéssel fejlődik a hajlékonyág, az erő – és nem utolsósorban az állóképesség, kitartás, egyensúlyérzék, türelem, olyan készségek és képességek, amelyek a harmonikus mozgás, a tudatos lét elkerülhetetlen alapjai! A foglalkozásokat tartja: Tompa Annamária.

 

Csütörtök 18.00–19.00: Gerinctorna Nyírszőlősön, az általános iskola tornatermében

A gerincfájdalom többnyire nem elkerülhetetlen sorscsapás, hanem sok esetben helytelen tartás, mozgás és életmód következménye. A megfelelő életmód megválasztása mellett, a helyes testmozgás, rendszeres gerinctorna, a gerinc megfelelő terhelésének alkalmazásával elérhető, hogy a korral járó gerincelváltozások ne jelentsenek az életminőségben negatív változást. A foglalkozásokat a Human Spektrum Bt. gyógytornászai tartják. Vezető: Vámosi Istvánné gyógytornász.

 

Péntek 17.00–18.00: Gyermektánc a Kodály iskolában                  

Zene, tánc és sok-sok nevetés 6 éves kortól fiúknak és lányoknak egyaránt!

 

Péntek 17.30–19.00: Családi asztalitenisz az Apáczai általános iskolában

Ingyenes asztaliteniszezési lehetőség a család minden tagjának a Nyíregyházi Asztalitenisz és Tömegsport Club oktatóinak bevonásával.

 

Péntek 18.00–19.00: Táncház a Kodály iskolában

Ha szereted a társastáncokat és a latin zenéket, akkor gyere el és tanulj meg rá táncolni. Nem csak pároknak! A foglalkozásokat tartja: Marján Klára és Kalapos Tamás.

 

Szombat 9.00–10.00: Fitt-Jóga a Vasvári gimnáziumban

A jógához sosem lehetsz túl öreg vagy túl fiatal. Túl beteg vagy túl fáradt. A jógát bármikor elkezdheted, akkor is, ha most úgy érzed, hogy nem vagy rá képes. Lehetsz vékony vagy picit ducibb, örökmozgó, esetleg könyvmoly. A jógával növelhető az állóképesség, kitűnően alkalmas alakformálásra, az izmok egyszerre hajlékonyak és erősek lesznek, valamint jótékonyan hat a belső szervekre, hormonrendszerre és a testi funkciókra. Számos jógatípussal, irányzattal ismertetünk meg, a nagyon erőteljes, kifejezetten sportos edzéstől a belső harmóniát előnyben részesítő, ellazító gyakorlatsorokig. Oktató: Papp Edit (Fitt-Jóga Stúdió).

 

Szombat 10.00–11.00: Családi kori a Városi Jégpályán

A Városi Jégpálya nyitását követően induló program célja a korcsolyázás alapjainak elsajátítása a Nyíregyházi Sportcentrum szakképzett oktatóinak bevonásával. Előzetes bejelentkezés: 06-30/603-9579-es telefonszámon.

 

Vasárnap 8.00–9.00: Nordic Walking az Erdei Tornapályánál

Húzd fel a legkényelmesebb tornacipődet és „botolj” egy órát velünk a Sóstói-erdőben. Szakoktató irányításával ez nemcsak egy séta, hanem egy minden testrészt megmozgató aktív testmozgás, mely segítségével rendkívül hatékonyan, ugyanakkor kímélő módon fejleszthetjük állóképességünket, izomerőnket, mozgáskoordinációnkat. Oktató: Haraszti Béláné (Pedagógus Természetbarát SE).

 

Vasárnap 9.00–12.00: Családi lövészet a Városi Lőtéren

Field target a család minden tagjának. Távcsöves légpuskával különböző távolságra elhelyezett bukócélra történő lövészet. Biztonságotokért felel: a Polgári Lövész Egyesület. Foglalkozások időpontja: szeptember 26., október 24. és november 21. Előzetes bejelentkezés: 06-30/895-0061-es telefonszámon (Katona András).

 

Vasárnap 9.00–12.00: Családi teke a Városi Stadionban

Teke = sport és szórakozás a család minden tagjának. A foglalkozások időpontja: szeptember 26., október 10. és november 14. Előzetes bejelentkezés: 06-30/378-2894-es telefonszámon. A foglalkozásokat tartja: Cseszlai Sándor, a Nyíregyházi Teke Klub elnöke.

 

RENDEZVÉNYEK

2021. szeptember 25-én Bringaváros

Tekerjünk együtt a városi kerékpárutakon!

Regisztrálj a lakókörzetedben lévő regisztrációs ponton! Vedd fel a menetlevelet! Keresd fel a többi bringapontot és gyűjtsd a pecséteket!

Ha 9 pecsétet sikerült összegyűjtened, vedd fel az ajándékot a regisztrációs ponton, ahol regisztráltál! 12 pecsét felett plusz ajándék jár!

Bővebb információ: a www.nyiregyhaza.hu oldalon.

 

2021. október 19-én 18.00–19.00: FITT-KEDD a Continental Arénában

 

2021. november 20-án 10.00–18.00: FITT-SZÜLINAP az Atlétikai Centrumban