Megkezdődtek a „Nyíregyháza Nagykörút délnyugati szakasz négysávosítása” projekt kivitelezési munkálatai
Fotó: Szarka Lajos

A kivitelező tájékoztatása szerint megkezdődtek a „Nyíregyháza Nagykörút délnyugati szakasz négysávosítása” elnevezésű projekt kivitelezési munkálatai. Jelenleg olyan előkészületek zajlanak, mint például a tervek aktualizálása, geodéziai munkák, lőszermentesítés, közműfeltárás. A helyszíni munkálatok (próbacölöpözés, közműkiváltások) várhatóan áprilisban kezdődnek meg.

A Nyírségvíz Zrt. megkezdi a projekttel összefüggő ivóvízkiváltási munkálatokat a Szarvas utcán, melyek tervezetten 8 és 16 óra között zajlanak. A kivitelezés ideje alatt a Szarvas utca - Móricz Zsigmond utcai csomópontban a reggeli és a délutáni időszakban torlódás alakulhat ki, így ott a forgalom biztonságos fenntartása érdekében lámpás forgalomirányítás kerül bevezetésre.  

A kivitelezési munkákra való tekintettel megnövekedett menetidőre kell számítani, ezért kérik az arra közlekedőket, hogy lehetőség szerint válasszanak más útvonalat.

Az átmeneti forgalomkorlátozások idején kérik a közlekedők türelmét és megértését!