Médiasuli: a Nyíregyházi Televízióval ismerkedett az evangélikus gimnázium média-informatika tagozatos osztálya

A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium 11., média-informatika tagozatos osztálya egy remek programon vett részt október 20-án, hogy bővítse tudását. Már a rendhagyó ismeretterjesztő óra jelzője is az egyik résztvevőtől, az alábbi beszámolót is készítő Fekó Annától származik. Rubóczki Béla igazgatóhelyettes kísérte a médiával ismerkedni vágyó csapatot, ahol Miló Mihály gyártásvezető, operatőr kalauzolta a fiatalokat.

„Lehetőségünk volt ellátogatni a Nyíregyházi TV-hez, hogy saját szemünkkel láthassuk, milyen munka előzi meg egy híradó vagy egy beszélgetős műsor képernyőre kerülését. Mialatt körbejártuk a stúdiót, a vezérlőtermet és a vágószobát, érthetően elmagyarázták, hogy milyen munkakörben is mozog a vágó, az operatőr, vagy egy riporter. Emellett a Nyíregyházi TV történelméről is sokat megtudhattunk. Mindnyájan nagyon élveztük ezt a kis betekintést a kulisszák mögé, és tagadhatatlanul sokat tanultunk arról, miként is működik a műsorgyártás.”