Május 5-e a Kézhigiéné Világnapja

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) minden év május 5-én – ami a kéz öt ujjának a szimbóluma – mindenkit emlékeztet a kézhigiéne fontosságára, és minden egészségügyi területen érintett embert csatlakozásra hív – hívja fel a figyelmet hivatalos közösségi oldalán a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház.

Az Idei mottó: „Fogjunk össze a biztonságért: tisztítsuk meg a kezünket!"

– A világjárvány idején mindannyian megtapasztalhattuk, valóban mennyire fontos és elengedhetetlen minden nap a megfelelő kézhigiéné. A járványmegelőzés miatt talán egyre több ember hétköznapjaiba épül be és válik megszokottá a rendszeres és helyes kézmosás. Az egészségügyi dolgozókon kívül is arra biztatunk tehát mindenkit, „egyesítsük erőinket" a kórokozók ellen! – olvasható a bejegyzésben.