Ma van a Jegesmedvék Világnapja – Érdekességekkel teli videóval ünnepel az állatpark!

Ma van a Jegesmedvék Világnapja – Érdekességekkel teli videóval ünnepel az állatpark!
Fotó: Kohut Árpád

Január 27-e a Jegesmedvék Világnapja!

Az Egyesült Államokban 2008 májusában nyilvánították védetté a jegesmedvét, a Természetvédelmi Világszövetség vörös listája pedig a sebezhető fajok közé sorolja. Az állatok élőhelyeire a globális felmelegedés a legnagyobb veszélyforrás, és hogy  erre felhívják a figyelmet, a Polar Bears International nevű fajmegőrzési csoport, állatkertekkel összefogva február 27-ét választotta a jegesmedvék világnapjává.  

Fotó: Kohut Árpád

A Nyíregyházi Állatpark jegesmedvéi évek óta a látogatók nagy kedvencei, a park így a Jegesmedvék Világnapja alkalmából egy érdekességekkel teli videóval készült. 

Tudjon meg Ön is minél többet a jegesmedvékről, nézze meg a videót itt:

 

Videó forrása: Facebook / Nyíregyházi Állatpark