Fáraóval találkoztak Budapesten a Szent Imre gimnázium diákjai

A Szent Imre gimnázium számos diákja is vonatra szállt múlt héten, hogy megtekintse a különleges tárlatot. A nyiregyhaza.hu szerkesztőségének Teski Erika, 10.a-s diák küldött rövid élménybeszámolót a fővárosi túráról.

2020. február 13-án Budapestre utaztunk a Tutanhamon kiállításra. Mielőtt megnéztük volna, még elmentünk a Terror Házába is.

Úgy gondolom, ez mindenkire nagy hatással volt, még úgy is, hogy csak egy kis betekintést nyerhettünk a múzeumba. A Tutanhamon kiállítás nagyon szép és érdekes volt. Igaz, nem az eredeti tárgyak voltak, amiket megmutattak nekünk, hanem profi másolatok, ennek ellenére lenyűgöző volt minden.

Megismerhettük, hogyan találták meg a híres fáraót és a bebalzsamozás módját is megmutatták nekünk.

Minden évben szerveznek iskolánkban különféle múzeumokba látogatásokat és szerintem érdemes ezekre eljönni, mert mindig csodaszép dolgokat láthatunk.

 

Teski Erika

Kapcsolódó galéria

Fáraóval találkoztak Budapesten a Szent Imre gimnázium diákjai