Kosárlabda Hepp-kupa döntő - ezüstérmes a Nyíregyháza Blue Sharks!

Kosárlabda Hepp-kupa döntő  - ezüstérmes a Nyíregyháza Blue Sharks!

 Zsinórban harmadik Hepp-kupa döntőjét játszhatta a Nyíregyháza Blue Shark férfi kosárlabda együttese. A mieink a Honvéd, a Veszprém a Baja legyőzése után jutott a fináléba, és nyíregyházi szempontból nem indult rosszul a meccs, 10-4-re vezettek a mieink, és az első negyedben végig a cápák álltak jobban. A második játékrészben főleg a palánk alól volt eredményes a Veszprém és előbb egyenlített, majd a játékrész végén a vezetést is átvette, de Mokánszki pontjainak köszönhetően szoros volt az állás. A harmadik felvonásban folyamatosan nőtt a különbség, tíz pontos hátrányba került a Blue Sharks, és bár Harmon távoli dobásokkal próbálta tartani a lépést, 71-52-nél eldőlni látszott a meccs. A negyedik negyed elején triplákkal próbált közelebb kerülni a Nyíregyháza, de miközben kimaradtak a dobások, a másik oldalon Völgyi, Szabó vagy éppen Pavlovic pontokkal fejezték be az akciókat , így a Veszprém végül megnyerte a Hepp-kupát, a Blue Sharks pedig a tavalyi ezüstérem után ismét második lett.

Hoya-Pannon Egyetem Veszprém – Nyíregyháza Blue Sharks 84-67 (18-22, 26-15, 27-15, 13-15)

Nyíregyháza: Bus 14, Harmon 20, Bazsó 7, Sitku, Czinger 6

Csere: Mokánszki 11, Fazekas 9, Czura

vezetőedző: Siska János

Dankó László