Kilátó: az első hónapban több mint félezer látogató
Kilátó: az első hónapban több mint félezer látogató

Még tavaly decemberben kilátó épült a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyház tornyában, ahonnan gyönyörű panoráma nyílik a Kossuth térre. Az új turisztikai attrakciót csak az első hónapban több mint 600-an látogatták meg.

Összesen 94 lépcső visz fel a templomtoronyba. Mindennap reggel 9 és 17 óra között (kivéve a szentmisék ideje alatt) 29 méter magasról csodálhatjuk meg a nyüzsgő teret, akár este, akár naplementében.

– A hívek gyakran felmennek a kilátóba, de csábítja a gyerekeket is, mindemellett pedig rengeteg turista is betér hozzánk, hogy a magasból nézhessék meg a belvárost. Szinte folyamatos az érdeklődés. Gyakran jönnek hozzánk teljes osztályok, járt már itt a Sipkay és a Móra iskola egy-egy csoportja, de például imént látogatták meg a kilátót francia turisták – tájékoztatott a társszékesegyház.