Kék bolygó – Tanmese, amit minden gyereknek látni kell!

Feb 7, 2019

A kék bolygó maga a paradicsom. Gyerekek a lakói, akik nem öregszenek és dolgozniuk sem kell. Annyi a feladatuk, hogy egész nap játsszanak, és jól érezzék magukat. A vegytiszta ártatlanságot azonban beárnyékolja egy űrhajó érkezése. Utasa, a fura Vicces Vili ellenállhatatlan ajánlatot tesz a gyerekeknek.

Na, srácok, ki akar repülni?

Vili nemcsak repülni tanítja meg a gyerekeket, kérésükre még a Napot is felszögezi az égre. A csodákért cserébe csupán egy kis semmiséget kér; egy csepp kis fiatalságot. A gyerekeknek egyre több kívánsága lesz, Vili pedig egy-egy adag fiatalságért cserébe nem fukarkodik a teljesítésükkel, míg ki nem derül, hogy a kívánságoknak igazából nagy ára van. Vilit két színésznő alakítja, parádés megoldással.

Az az igazság, hogy Kónya Renátába bele is szerettem. Igen. Ő az untermannom, ami azt jelenti, hogy követi a bal oldalamat, a Kosik Anitát, aki a bal oldalamat alakítja. Ez ugyanolyan nehéz feladat, mint irányítani. Nagyon nehéz feladat és így nagyon kedvelem őket. És igen, az Anitának sokszor izzad a keze az agyalapi mirigyemben, ettől még közelebb érzem magam hozzá.

– fogalmazott Kosik Anita, azaz színművész hangját használva Vicces Vili.

A nézőktől lesz valóban élő

A kék bolygóban komoly feladatot kapnak a nézők is. A rendező szerint a kisiskolásokat nemcsak lenyűgözik a látottak, hanem meglepő ötletekkel is szolgálnak, és ítéletet mondanak Vicces Vili felett.

A darab nagyon alkalmas arra, hogy gyerekekkel kis térben bánjunk, hiszen egy gyerekbolygóról van szó. Adja magát, hogy a gyerekeket játszó színészek gyakorlatilag az ő oldalukon állnak, és velük szemben felállítottunk egy furcsa lényt, bohócot, aki képviseli ezt a sok-sok dolgot, amit aztán a gyerekek megfogalmaznak. Ki is ez a bohóc, miért ilyen ez a bohóc?

– mondta el Bal József, rendező.

A kék bolygó egy izlandi író, Andri Snær Magnason műve. Hazájában irodalmi díjat kapott, és már több mint két tucat nyelvre fordították le.

 

Z. Pintye Zsolt

 

Előző hír
Egy éve közlekednek városunkban a CNG-hajtású autóbuszok!
Következő hír
Beszélgetés egy 56-os hazafival

Kapcsolódó híreink