Újra lehet szavazni: Nyíregyháza és Nagybánya a döntőért küzd a „Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026” címért

Dec 6, 2025

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata — partnervárosával, a partiumi Nagybányával közösen — pályázatot nyújtott be a „Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026” cím elnyerésére. A kiírás különlegessége, hogy a pályamunkákat idén várospárok adhatták be, magyarországi és határon túli, Kárpát-medencei magyar települések együttműködésében.

Kiemelkedő elődöntős eredmény, új esély a továbbjutásra

A Nyíregyháza–Nagybánya várospár a televíziós vetélkedő elődöntőjében kiemelkedő teljesítményt nyújtott: a szakmai zsűri pontjai mellett 46,5%-os közönségszavazati arányt ért el, messze a legmagasabbat az egész mezőnyben. Bár ez a rendkívüli eredmény automatikus továbbjutást nem biztosított, a verseny most új fordulóhoz érkezett: a harmadik elődöntő után újraindult a közönségszavazás, amelyből még egy várospár bejuthat a döntőbe.

Szavazni december 8-áig lehet — mindössze egy SMS szükséges

A közönségszavazás időtartama:

2025. december 8. (hétfő) 9:00 óráig
(Eddig fogadja a rendszer az érvényes SMS-eket.)

Az SMS-t az alábbi számok egyikére kell elküldeni:

  • +36 20 810 1799

  • +36 30 810 1799

  • +36 70 810 1799

Nyíregyháza–Nagybánya szavazókódja: 06

A szavazás szabályai:

  • Egy telefonszámról csak egy darab érvényes, alapdíjas SMS küldhető.

  • A szavazás bármely országból, bármely mobilhálózatról működik.

  • A szavazat leadása alapdíjas SMS-költséggel jár.

A tét: bejutás a döntőbe

A legtöbb SMS-t kapó várospár kerül be a „Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026” cím országos döntőjébe, amelyet 2025. december 10-én rendeznek meg.

Nyíregyháza és Nagybánya közös ügye

Nyíregyháza MJV Önkormányzata tisztelettel kéri a lakosokat, a sajtó képviselőit és minden támogatót, hogy lehetőségeik szerint segítsék szavazatukkal és a hír terjesztésével a várospárt ebben a fontos, végső szakaszban.

Minél több emberhez jut el az információ, annál nagyobb esélye van Nyíregyházának és Nagybányának a döntőbe jutni.

Előző hír
A vármegye középiskolásainak rendezett helyesírási versenyt a Nyíregyházi Egyetem

Kapcsolódó híreink