Karlovac! Itt vagyunk!
Fotók: Nyírség archívum

A Nyírség Táncegyüttes horvátországi programja egy fogadással folytatódott. A résztvevő együttesek vezetőit a városházán Károlyváros polgármestere és Karlovac megyei elnöke fogadta, ami után a táncosok a Korana folyó kristálytiszta strandján készülődtek a következő bemutatóra.

– Különleges programja volt a fesztiválnak a szerda esti főzőshow, amelyen fő- és mesterszakácsunk, Nagy-Kasza Kristóf ízletes nyírségi tócsnit sütött, Szabó Kamilla kiváló, angol nyelvű tolmácsolásával kísérve. Ezt követően megtáncoltattuk a mindig nagyszámú, érdeklődő közönséget. A csütörtöki csoda pedig - Európa egyik legszebb természeti kincse, a Plitvicei tavak voltak. Kiváló időben órákat sétáltunk, hajóztunk, vonatoztunk a gyönyörű türkizkék tavak és ezernyi vízesés között. Délutánra eleredt az eső, így este színháztermi körülmények között mutattuk be műsorunkat egy közeli kis településen, Duga Resában. Folytatjuk – számolt be a Nyírség Táncegyüttes Karlovac-ból, a nemzetközi néptáncfesztiválról.

 

Szerző: Ugyan Attila

Kapcsolódó galéria

Karlovac! Itt vagyunk!