IV. Nyírségi Disznótoros Fesztivál és XX. Nemzetközi Böllérverseny a Sóstói Múzeumfaluban – Részletek a Sziesztában!
IV. Nyírségi Disznótoros Fesztivál és XX. Nemzetközi Böllérverseny a Sóstói Múzeumfaluban – Részletek a Sziesztában!

A tavalyi szabályozások nem tették lehetővé, idén pedig nagy óvatossággal, koncertek és a zenés-táncos részek elhagyásával már szervezik február 19-re a IV. Nyírségi Disznótoros Fesztivált, ami a XX. Nemzetközi Böllérverseny is egyben.

A főszerepben így a sztárvendégek helyett a gasztronómia áll, egyfajta vásári forgatagként. A díjmentes belépéssel tervezett, a disznóvágásos ínyencségeket kínáló szombati rendezvényre várhatóan ingyenes buszjáratok is indulnak Sóstóra. A helyszín tehát a tervek szerint a Sóstói Múzeumfalu lesz, a részletekről pedig már dr. Ulrich Attila alpolgármestert kérdeztük a Nyíregyházi Televízió Szieszta című műsorában.