Hétfőn már suli! Utolsó órák és percek, befedte már a füzeteket?
Fotó: Illusztráció

Ó – ió – ció – áció – káció – akáció – vakáció! Hogy is van ez visszafelé? Szeptember 2-án, hétfőn elkezdődik a 2019/2020-as tanév. A legtöbb család – szűkebb vagy tágabb körben – érintett a sulikezdésben.

A nebulók kissé duzzogva készítik elő a tolltartót ezekben a napokban, bár közben vágyakoznak is a suliba, hiszen szeretik XY tanárnéni óráit, kedvelik a padtársukat-barátjukat és igazából összességében nem is olyan szörnyű az iskola! Legalábbis én így emlékszem vissza megboldogult iskoláskorom augusztus végi érzéseire. De közben ott vannak a szülők érzései, gondolatai, bevásárló- és teendő-listái.

- Megnézted, hogy van-e elég hurkapálcikája az idei technikaórákra?

- Nem. És te befedted már az összes füzetet a csillámpónis csomagolópapírral?

És ebben a pillanatban derül ki, hogy egy darab hurkapálcika sincs a házban és a cellux is elfogyott! A visszaszámlálás elindult, hétfőn már megszólal a csengő, aztán beáll a rend és már az iskolás hétköznapok sem lesznek olyan félelmetesek, mint most, augusztus utolsó napján.

 

Gondolta volna, hogy idén több mint 1 millió diák kezdi meg az új tanévet?!

 

Szerző: Rutkai