Hátizsáknyi szeretet – Tanszergyűjtést szervez a Nyíregyházi Egyházmegye

Hátizsáknyi szeretet – Tanszergyűjtést szervez a Nyíregyházi Egyházmegye
Hátizsáknyi szeretet – Tanszergyűjtést szervez a Nyíregyházi Egyházmegye

Hátizsáknyi szeretet címmel tanszergyűjtést szervez a Nyíregyházi Egyházmegye hátrányos helyzetű gyermekek számára. Július 31-ig az egyházmegye parókiáin lehet leadni az adományokat.

A tanév véget ért – sokak örömmel várták a szünidőt a fárasztó iskolai hónapok után. Az örömbe azonban néha aggodalom vegyül, főként azoknál a szülőknél, akik már most gondolnak a következő tanévre beszerzendő, sokszor nem olcsó, ám kötelező tanszerek megvásárlására. Hiszen sok család nem tudja kigazdálkodni az iskolakezdéshez szükséges felszerelés összegét. Számukra indít tanszergyűjtést a Nyíregyházi Egyházmegye.

A feleslegessé vált vagy kidobásra szánt, de még használható író-, rajzeszközöket, iskola- és tanszereket, sportolásra alkalmas öltözéket, kellékeket a parókiákon lehet leadni július 31-ig. Az adományokat olyan tanulókhoz juttatják majd el, akik hátránnyal indulnak a következő tanévben.

Nyíregyházi Egyházmegye