Hát ez meg mi a Bujtoson? – Furcsa szerkezet járja ezekben a napokban a Bujtosi-tavakat

Hát ez meg mi a Bujtoson? – Furcsa szerkezet járja ezekben a napokban a Bujtosi-tavakat

A NYÍRVV Kft. megbízásából ezzel a nádvágó hajóval ritkítják az elszáradt növényzetet a városliget nyílt vizein.

Természetesen hagynak is belőle, hogy az itt fészkelő vízi madaraknak megmaradjon költőhelyük. A nádvágásra ugyanakkor nagy szükség van, hogy minél kevesebb szerves anyag kerüljön bele a tavak vízébe, ami oxigénhiányt, elmocsarasodást és bűzössé válást okozhat. A Bujtosi-tavak összterülete jelentős, jelenleg 11,5 hektáron ringatózik víz, az egykori Barzó téglagyár gödreiben.

A vizek élővilága gazdag, compó, aranykárász, ezüstkárász, dévérkeszeg, karikakeszeg, vörösszárnyú keszeg, bodorka, szélhajtó küsz, ponty, amur, fehér busa, fogassüllő, csapósügér, csuka, vágódurbincs és lesőharcsa is lakik itt. A tavalyi nagy felújításnak köszönhetően a Bujtosi Városliget népszerűsége pedig egyre nő.