Három gól, három kapufa és egy piros lap - izgalmas meccset játszott a Szpari

Második hazai meccsét vívta a Szpari tavasszal.

Nyíregyháza: Jova - Tóth Á. (Starosta 64.), Pejovic, Fodor, Gulyás, Polényi, Bakos (Rokszin 80.), Rezes (Forró 45.), Kártik, Gyurján, Hornyák

vezetőedző: Zoran Spisljak

Monor: Bozsó - Barthel (Ficsor 65.), Lázár (Tóth F. 83.), Peszmeg (Tóth B. 42.), Pintér, Szuhodovszki, Bori, Asztalos, Fülöp, Hamar, Palincsár

vezetőedző: Horváth Dávid

A Monor kezdte a találkozót.

3. perc GÓÓÓL!!! Vezet a Szpari, Gulyás Máté szabadrúgását Bozsó nem tudta fogni, a kipattanót Hornyák Marcell pedig befejelte, 1-0.

6. perc Gyurján lövését fogta a vendégek kapusa.

8. perc Nagy helyzet, Rezes készítette le a labdát Hornyáknak, akinek lövése után szögletre pattant a labda.

18. perc Nyíregyházi szöglet után jön a csúsztatás Rezestől, a felső lécről pattant ki a labda.

20. perc Pintér ment el a bal oldalon, a rövid sarkot célozta, védett Jova.

28. perc Fülöp kapott sárgát szövegelésért.

31. perc Egy szöglet után Hornyák elé pattant a labda, közelről fölé lőtt, nagy helyzet maradt ki.

34. perc Tóth Á. kapott sárgát lerántásért. A szabadrúgást Bori fölé csavarta.

37. perc GÓÓÓÓL!!! Gyurján Bence remekül ment el a bal oldalon, pontos beadása után Hornyák Marcell lőtt a kapuba, 2-0.

43. perc Gyurján kapott sárgát egy belépő után.

Az első félidő után a Szpari vezetett.

49. perc Hornyák lőtt a bal oldalról mellé.

52. perc Balról érkezett a beadás, Tóth B. fejelt tisztán, Jova bravúrral védett.

57. perc Bakos 35 méteres szabadrúgása ment mellé.

59. perc Gyurján csavart húsz méterről, nagyot védett Bozsó, a kipattanónál Tóth Á. ismételt, ezt is fogta a kapus.

66. perc Kártik indult el a jobb oldalon, beadásánál az utolsó pillanatban mentettek a védők.

68. perc Szépített a Monor, egy beadás után Tóth B. lőtt a kapuba, 2-1.

70. perc Fodort rántották le a 16-oson belül, elmaradt a büntető.

73. perc Hamar lőtt közelről, Jova nagyot védett.

75. perc A második Szpari kapufa, ezúttal egy beadás után Bakos fejelt, a lécről pattant ki a labda.

85. perc Polényi kapott sárgát lerántásért.

88. perc A harmadik kapufa, Starosta lépett ki, ő is a lécet találta el, hihetetlen.

89. perc Tóth F. kapott pirosat reklamálás miatt.

91. perc Polényi ment a jobb oldalon, de mentettek végül a védők.

Vége, nyert a Szpari.

Zoran Spisljak: - Azok a takitikai dolgok melyeket kitaláltunk működött, rögtön vezetést szereztünk. 2-0 után kicsit visszavett a csapat, kimaradtak a helyzetek az első félidőben. A második félidőre változott a Monor stílusa így Jovának is volt dolga, de ha kicsit higgadtabbak vagyunk, eldönthettük volna a meccset, és nem kellett volna izgulni a végén.

Horváth Dávid vezetőedző, Monor: - Rögtön hátrányba kerültünk, így borult amit elterveztünk. A mi helyzetünkben pedig fontos lenne a stabilitás. Az első félidőt átadtuk a Nyíregyházának, a 2. félidőben ugyan szépíteni sikerült, de egyenlíteni már nem. A tavaszi csapatunk más mint az őszi, de az utolsó helyen vagyunk, ez pedig nagy lelki teher. Nehéz dolgunk van, de küzdünk amíg van esély.

Fotó:Trifonov Éva