Győzelem - izgalmas meccsen nyert a Szpari a Soroksár ellen

Nyíregyháza Spartacus - Soroksár 2-0 (1-0)

Nyíregyháza: Jova - Nagy J. Fodor, Rubus, Farkas - Polényi, Ötvös (Kulcsár 57.) - Rezes (Daru 74.), Pekár, Dragóner - Hornyák (Kártik 63.)

vezetőedző: Lengyel Roland

Soroksár: Kovács- Gárdos, Dvorschák, Valencsik, Bor - Gyömbér, Derekas, Tamási (Lőrinczy 63.)- Albert, Kundrák (Pál 80.), Lakatos (Kovács D. 72.)

Vezetőedző: Lipcsei Péter

1. perc A Soroksár kezdte a találkozót, majd Dragóner indult kapura egy szerzett labda után de szerelték.

3. perc Pekár jó beadásáról Dragóner alig maradt le, mentettek a védők.

9. perc Szpari szöglet után Farkas lövése vágódott le, a kontra végén Polényi csúszott be szépen.

15. perc Hornyák indul el befelé a jobb oldalról, majd 16 méterről mellé lőtt.

17. perc Pekár lépett ki a bal oldalon, egy csel után 15 méterről lőtt, nagyot védett Kovács a rövid saroknál.

19. perc Valencsik kapott sárgát labdaelrúgás miatt.

22. perc Nagy József jobb oldali beadása után Pekár lőtt mellé.

24. perc GÓÓÓÓL!!!! Gyönyörű góllal vezet a Szpari! Rezes László indult el a bal oldalon, két csellel becsapta védőit, majd az alsó sarokba lőtt, 1-0

28. perc Újabb remek akció, Rezes indítása után Nagy J. adta be a labdát, Hornyák elől az utolsó pillanatban mentettek szögletre.

30. perc Ötvös kapott sárgát buktatás miatt.

33. perc Vendég lehetőség, Gárdos beadása után sikerült középen tisztázni.

37. perc Pekár balról elvégzett szabadrúgása után a kapufáról pattant vissza a labda, majd mentettek a védők.

38. perc Hornyák kapott sárgát.

40. perc Valencsik ütötte el Pekárt, és mivel volt már sárgája, pirosat kapott.

42. perc Rubus kapott sárgát.

Az első félidő után a Szpari vezetett.

51. perc Rezes jobb oldali beadásáról centikkel maradt le középen Dragóner.

54. perc Derekas lőtt 24 méterről, Jova nagyot védett.

56. perc Kundrák ütötte el Nagy Józsefet, sárgát kapott. A szabadrúgás után Dragóner eltűnt középen, nem ítélt büntetőt a játékvezető.

61. perc Dragóner beadása után Hornyák előtt elcsúszott a labda, Rezes lőhetett éles szögből, fölé ment a labda.

66. perc Polényi kapott sárgát.

70. perc Pekár kapott sárgát műesésért.

73. perc Pekár lőtt 12 méterről, Kovács bravúrral védett.

78. perc Pekár passza után Daru erős lövését ütötte ki a soroksári kapus.

83. perc Kártik passza után Daru lőhetett 12 méterről, centikkel ment mellé a labda, nagy helyzet volt!

85. perc Veszélyes vendég szabadrúgás után Dvorschák fejelt mellé.

89. perc GÓÓÓL!!!! Kulcsár Hunor szerzett labdát, majd önzetlenül kiszolgálta Daru Bencét aki a kapuba lőtt, 2-0.

Vége a mérkőzésnek, nyert a Szpari!

Lengyel Roland vezetőedző Nyíregyháza: - Bebizonyította a Soroksár ma is hogy jó csapat, szervezetten futballoztak. Nálunk visszatértek a sérültek és az első félidőben azt a tüzet láttam a játékosokon amit a heti munka során. Sok párhacot nyertünk, több helyzetünk volt. A második félidőben indokolatlanul visszahúzódtunk, Ötvös Bencét valamint Hornyák Marcellt pedig a sárga lapjaik miatt kellett lecserélnem, nem szerettem volna hogy kiállítsák őket. Mindent megtettünk ma a győzelem érdekében és fontos három pontot szereztünk.

Lipcsei Péter vezetőedző Soroksár: - Gratulálok a három ponthoz a Nyíregyházának. Le a kalappal a játékosaim előtt, a kiállítás után kértem őket, hogy próbáljanak futballozni de ez emberhátrányban nehezebb.

Fotó:Trifonov Éva