Gyereket a magasba! – Nyíregyháza is csatlakozott az országos akcióhoz

Gyereket a magasba! – Nyíregyháza is csatlakozott az országos akcióhoz
Fotó: Illusztráció / travelo.hu

Családban élni boldogság és öröm. Hogy mekkora öröm egy gyermek születése a családba, erre hívja fel a figyelmet a szeptember 25-i Gyereket a magasba! elnevezésű országos akció, amelyhez Nyíregyháza is csatlakozott, idén már negyedik alkalommal. 

Szombaton a Robinson domb ad otthont a rendezvénynek, ahol egy családi nap keretében adnak hálát a gyermekekért, és egy országos rekordot is szeretnének felállítani. A közös cél, hogy Budapesten és 25 nagyvárosban 10 ezernél is több gyermeket emeljenek egyszerre a magasba.

Nagy Szabina önkormányzati képviselő kiemelte:

„Szeptember 25-én már negyedik alkalommal kerül megrendezésre a Családbarát Magyarország, valamint a Három királyfi, három királylány mozgalom által szervezett  Gyereket a magasba című program. Ennek az a jelentősége, hogy több nagyváros csatlakozik ehhez a programhoz, és 11-órakor a magasba emeljük a gyermekeinket, ezzel hálát mondva nekik, és ország-világnak megmutatjuk, hogy a gyermek egy áldás, egy kincs a mai világban.”