Frekvenciacsere a Nyíregyházi Televíziónál, újra kell hangolni a digitális vevőeszközöket
Fotó: Illusztráció

Ezúton is tisztelettel tájékoztatjuk a kedves nézőket, hogy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által előírt frekvencia sávkiürítési folyamathoz kapcsolódóan az idén 35 esztendős Nyíregyházi Televízió 2020. augusztus 24-én frekvenciacserét hajtott végre nyíregyházi digitális televíziós adóállomásán.

Az üzemszünetet követően a Nyíregyházi Televízió adása már új frekvencián érhető el. S bár a frekvenciacsere során technológiaváltás nem történik, az adó kisugárzott teljesítménye emelkedik, így a vételi minőség jelentősen javul.

Mi a teendő felhasználóként?

Az üzemszünetet követően nézőinknek újra kell hangolni a háztartásokban a digitális földfelszíni vevőeszközöket (DVB-T dekóder, integrált televíziókészülék). A készülékek többségénél manuálisan kell elindítani a folyamatot. A műszaki paraméterek a következők: frekvencia: UHF22 (482 MHz), átviteli szabvány: DVB-T, moduláció: QPSK. A változásokkal kapcsolatos esetleges további kérdéseiket az info@nyiregyhazitv.hu e-mail címre várjuk.