Salakmotoros U21 EB döntő - A megyébe érkeznek a jövő sztárjai

Szeptember 12-én újra benépesül a Nagyhalász Speedway Ring. Az év egyik legrangosabb európai salakmotoros versenyét rendezik a pályán, az U21-es EB döntőjét. Egy éve volt már selejtező házigazdája a létesítmény, és a felnőtteknél EB Challenge helyszíne is volt Nagyhalász, a szervezéssel pedig a nemzetközi szövetség képviselői is maximálisan elégedettek voltak, így 2020-ban finálét rendezhet a Speedway Ring.

Olyan fiatal tehetségek érkeznek, akik pár év múlva már GP indulók lehetnek, és sokuk már tavaly is bizonyított. Összesen 12 országból 18 motoros érkezik Szabolcs-Szatmár-Bereg megyébe. A magyar színeket Fazekas Dennis képviseli, míg Csehországból 3, Dániából, Németországból, Ukrajnából és Svédországból 2-2, Angliából, Norvégiából, Finnországból, Franciaországból, Szlovákiából és Lengyelországból 1-1 motoros harcolta ki a döntőbe kerülést. Többükkel már találkozhatott a közönség Nagyhalászban, Jan Kvéch, Petr Chlupac, Andrii Rozaliuk, Marko Levishyn és David Pacalaj is többször húzta már a gázt az oválon. Várhatóan szép számban érkeznek majd szurkolók is a versenyre, így remek hangulat, a mezőnyt látva pedig izgalmas futamok várhatók.