Ez történt Nyíregyházán – Megújul a Bujtosi Városliget és a Tófürdő, díjat kapott a múzeum
Elmúlt heti hírösszefoglalónk következik

Még sétálhatóbb lesz városunk! Az önkormányzat fejleszt és részt vesz a CityWalk-ban!

Nyíregyháza Megyei Jogú Város önkormányzata is részt veszt a CityWalk című projekt keretében Pilot-akciók megvalósítása elnevezésű, az Európai Unió által támogatott interregionális projektben, amely 16 nemzetközi partner együttműködésével valósul meg.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/meg-setalhatobb-lesz-varosunk-az-onkormanyzat-fejleszt-es-reszt-vesz-a-citywalk-ban-2019-05-06

A cél, hogy hozzájáruljanak a károsanyag kibocsátás csökkentéséhez, erősítve a fenntartható közlekedési formák szerepét a helyi közlekedésben, kiemelve a közlekedés aktív formáit, a gyaloglást és a kerékpározást

Újabb elektromos töltőállomásokkal gazdagodott Nyíregyháza!

Az energiavállalat és a kereskedelmi áruházlánc múlt évben kötött megállapodást arról, hogy 123 magyarországi ALDI parkolójában lesz elérhető E.ON által telepített és üzemeltetett elektromos töltőállomás.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/ujabb-elektromos-auto-toltoallomasokkal-gazdagodott-nyiregyhaza-2019-05-10

5 AC és 1 DC töltőoszlopot állítottak fel a három nyíregyházi üzletnél, az elsőt a Törzs utcainál adták át

Aláírták a Móricz Zsigmond Színház és a Jósa András Múzeum együttműködési megállapodását

A Móricz Zsigmond Színház több megállapodást kötött az utóbbi időszakban különböző kulturális- és oktatási intézménnyel, társadalmi szervezettel, üzleti partnerrel. Ezúttal a Nyíregyházi Teátrum és a Jósa András Múzeum között született együttműködési megállapodásról tájékoztatta Kirják Róbert, Móricz Zsigmond Színház ügyvezető igazgatója, és Dr. Rémiás Tibor múzeumigazgató a sajtó képviselőit.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/alairtak-a-moricz-zsigmond-szinhaz-es-a-josa-andras-muzeum-egyuttmukodesi-megallapodasat-2019-05-09

A város két meghatározó kulturális intézménye között több éve működik már az egymást kölcsönösen segítő kapcsolat közös programok, rendezvények szervezésében, lebonyolításában

Bujtosi Városliget – Megújulnak az utak, szórakoztató színterek és színpad is épül

A munkák az utakat, a kiszolgáló helyeket, a szórakoztató színtereket és a színpadot is érintik. A Benczúr és Bessenyei tér felújítása, az Arany János utcai növényzet frissítése, illetve a Pazonyi tér park rekonstrukciója is része volt a Zöld Város Programnak.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/bujtosi-varosliget-megujulnak-az-utak-szorakoztato-szinterek-es-szinpad-is-epul-2019-05-09

Egy okos pad, kutak és napozóágyak, gyeprácsos parkoló és kerékpártárolók teszik kényelmessé a Bujtosi Városligetet. Horgászatra is alkalmas stégek kerülnek a tópartra

Hivatalos! A nyíregyházi Jósa András Múzeum kapta az Év Múzeuma-díjat

Május 9-én együttműködési megállapodás aláírására került sor a nyíregyházi Jósa András Múzeum és a Móricz Zsigmond Színház között. A sajtótájékoztatón Dr. Rémiás Tibor bejelentette, hogy az Év Múzeuma-díjat 2019-ben a Jósa András Múzeum nyerte el.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/hivatalos-a-nyiregyhazi-josa-andras-muzeum-kapta-az-ev-muzeuma-dijat-2019-05-09

A nyíregyházi múzeum a tavalyi évben rengeteg látogatót vonzott

Készülnek a strandszezonra Nyíregyházán – Teljesen megújul a Tófürdő

A Parkfürdőben most bontják az 50 méteres medence sátorfedését, megtörténik a medencék, csúszdák karbantartása, a csőhálózat fertőtlenítése, a parkfelület rendbetétele. A szezon újdonsága, hogy teljesen megújul a Tófürdő.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/post/keszulnek-a-strandszezonra-nyiregyhazan-teljesen-megujul-a-tofurdo-2019-05-10

Június elsején, szombaton 9 órakor nyitja meg kapuit a sóstói Parkfürdő