Extrém hidegre figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat
Extrém hidegre figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat

A rendkívüli hidegre való tekintettel figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére szombat éjfélig az Országos Meteorológiai Szolgálat. 

A legalacsonyabb hőmérséklet Észak-Magyarország és az Alföld szélcsendes, hóval fedett tájain nagyobb területen alakul -15 fok körül, leginkább az Északi-középhegység területén helyenként -20 fok alatt.

Szombat délutánig az ország döntő részén derült vagy gyengén felhős idő várható.

Délutántól északkeleten, illetve a Nyugat-Dunántúlon kisebb hózáporok kialakulnak, de csak jelentéktelen mennyiségű friss hó valószínű. Az északnyugati szél többfelé élénk, a Dunántúlon és északkeleten helyenként erős lesz

A legmagasabb nappali hőmérséklet általában -1 és -7 fok között várható.

hirado.hu