Egyik legjelentősebb beruházását indítja el a Debreceni Egyetem

Egyik legjelentősebb beruházását indítja el a Debreceni Egyetem

A nyíregyházi kar is új központot kap

Bács Zoltán egyetemi tanár kiemelte az Egyetem téri campuson felépülő Learning Center létrehozását: a 4450 négyzetméteres épület 2,286 milliárd forint pályázati forrásból és további 2,6 milliárd forint saját erőből készül el a jövő év tavaszára. Az épület

 • központi aulát,
 • 295 fős előadótermet,
 • pihenőkerteket,
 • térfalakkal tagolt tanulói boxokat,
 • elektronikus vizsgatermet,
 • szeparált konzultációs tereket,
 • imatermet és büfét is magába foglal majd.


A karokat érintő fejlesztések során egyebek mellett

 • korszerűsítik a sebészeti műtéttani tanszék és a szemészet épületét,
 • akárcsak a fogorvosi klinika műszereit,
 • kialakítják a nyíregyházi egészségügyi kar szimulációs központját,
 • megújítják az egyetemi campusok informatikai hálózatát,
 • a mezőgazdasági, a műszaki, a természettudományi és a bölcsészettudományi karok képzőhelyeit és műszerparkját.

Uniós és hazai forrásból finanszírozzák

A kancellár arra is kitért, a Debreceni Egyetem felsőoktatási infrastruktúrafejlesztése a gyakorlati és szakmai képzés megújítása érdekében című projektjük 6,225 milliárd forint támogatást nyert el az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) pályázatán.

"Az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a magyar költségvetés társfinanszírozásában 2020 márciusáig megvalósuló fejlesztések kilenc egyetemi kar mellett a klinikai központot és az egyetemi könyvtárat érintik" - tette hozzá. Bács Zoltán az egyetem egyik legjelentősebb beruházásának nevezte a fejlesztést, amelynek keretében az érintett karokon korszerű oktatási és tanulási körülményeket teremtenek meg.

magyarepitok.hu