Egy hét, hat pont - ismét nyert a Nyíregyháza Spartacus az NB-II-ben

A Nyíregyháza Spartacus a Budafokot fogadta a bajnokságban. A szerdai kezdőhöz képest egy változás volt, Gyurján Bence helyett Rezes László lépett pályára.

Nyíregyháza Spartacus - Budafok 2-0 (1-0)

Városi Stadion 1080 néző

Jv: Lovas László (Dr. Varga, Berényi)

Nyíregyháza: Fadgyas - Nagy J., Pejovic, Fodor, Farkas, Kártik, Bakos (Ötvös 79.), Kulcsár (Dragóner 59.), Pekár, Hornyák (Gulyás 59.) , Rezes

edző: Lengyel Roland

Budafok: Szabó - Margitics, Gohér, Vég (Filkor 76.), Kovács, Micsinai, Veszelinov (Vankó 65.), Oláh, Kercsó, Khiesz, Fekete (Pölöskey a szünetben)

edző: Vitelki Zoltán

A Nyíregyháza kezdte a találkozót.

1. perc Pekár lövését fogta Szabó, középre tartott a labda.

6. perc Kártik tette vissza lövésre a labdát, Bakos kapásból 20 méterről mellé lőtt.

8. perc GÓÓÓÓL! Vezet a Nyíregyháza! Nagy József ment el a jobb oldalon egy szép csellel, majd a hosszú sarokba lőtt, 1-0!

16. perc Kovács lépett volna ki, Fadgyas fölszedte a labdát.

18. perc Szép Hornyák-Kártik összjáték után az utolsó pillanatban mentettek középen a vendég védők.

20. perc Pekár szabadrúgása után Hornyák fejelt mellé.

26. perc Pekár beadása után Kártik elé pattant a labda, kapásból lőtt, Szabó védett.

32. perc Pekár játszott össze Rezessel, utóbbi jobbról mellé lőtt.

33. perc Bakos kapott sárgát, Kercsó lábát találta el.

44. perc Bakos szabadrúgása után Fodor lőtte be a labdát szélről, szöglet lett. A sarokrúgás után Hornyák szabálytalankodott, így a vendégek jöhettek.

45. perc Egy szabadrúgás után Gohér próbált ollózni, blokkoltak a védők.

Az első félidő egy Szpari gólt és hazai lehetőségeket hozott.

46. perc Szpari támadással indult a játékrész, Bakos passza után Pekár adta be a labdát, Hornyák elől kivágták a védők.

51. perc Az első vendég helyzet, egy jobbról érkező beadás után Kercsó lőhetett a hosszún, de elment a labdája a kapu előtt.

57. perc Pölöskey indult egy előre rúgott labdára, Fadgyas a kapujából kilépve mentett.

58. perc Szép hazai akció végén Pekár ment el a hobb oldalon, középre lőtte a labdát ami Kártik háta mögé érkezett.

59. perc Kettős hazai csere, Gulyás és Dragóner jött Hornyák és Kulcsár helyett.

61. perc Veszelinov sárga, Pekárt buktatta. Pekár szabadrúgása fölé ment.

64. perc GÓÓÓÓL. Gulyás Máté végzett el jobbról szabadrúgást, és Rezes László csúsztatott a kapuba, 2-0.

66. perc Vég kapott sárgát.

72. perc Nagy József is besárgult.

76. perc Veszélyes vendég szöglet után fölé ment a fejest követően a labda, a másik oldalon Kártik lőtt mellé.

79. perc Ötvös jött Bakos helyére.

81. perc Fodor kapott sárga lapot.

85. perc Ötvös lőtt fölé 25 méterről kapásból.

88. perc Micsinai lövését fogta magabiztosan Fadgyas.

Vége a mérkőzésnek, a Szpari megnyerte a találkozót!

Lengyel Roland vezetőedző Nyíregyháza: - Sérülés miatt nem számíthattunk több játékosra sem és Pekár László pályára lépése is csak a meccs előtt dőlt el. Ilyen előzmények után sikerült nyernünk, aminek örülök. Köszönjük a klub vezetésének a támogatást, őket és a közönséget csak jó játékkal és megfelelő hozzáállással szolgálhatjuk ki. Ma nem voltunk olyan lendületesek mint szerdán, de fontos pontokat szereztünk.

Vitelki Zoltán vezetőedző Budafok: - Ismét korán gólt kaptunk, ez rányomta bélyegét a találkozóra. Sok hibával játszottunk, kicsit kapkodó volt a csapat, és bár voltak periódusok amikor megnyugodtunk, ez kevés volt ma. Nem tudtunk annyi helyzetet kialakítani mint amennyire szükség lett volna a pontszerzéshez.