Edzőmeccs - Debrecenben lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a Nyíregyháza Spartacus. A csapat a DVSC vendége volt.

DVSC - Nyíregyháza Spartacus 2-0 (2-0)

Debrecen 1. félidő: Nagy - Kusnyír, Kinyik, Szatmári, Bényei, Bódi, Tőzsér, Csősz, Varga, Könyves, Takács

2. félidő: Kosicky - Újvárosi, Mészáros, Barna, Balogh, Kuti, Csősz ( Calvente 60.,), Haris, Bíró, Kerekes, Tabakovic

vezetőedző: Herczeg András

Nyíregyháza:1. félidő: Fadgyas - Nagy J, Szegedi, Pejovic, Farkas, Kártik, Ötvös, Gulyás, Gyurján, Starosta, Hornyák

2. félidő: Jova - Polényi, Szegedi, Pejovic, Forró, Végső, Tóth, Ötvös, Pekár, Rezes, Dragóner

vezetőedző: Bozsik József

Az első félidőben sokáig kiegyenlített volt a játék, és 18 percet kellett várni az első helyzetre, ekkor Takács fejelt fölé. A 21. percben viszont megszerezte a vezetést a Debrecen, Varga Kevin 23 méterről nagy erővel lőtt, és a labda a kapufáról pattant a hálóba, 1-0. Pár perccel később Könyves indult erősen lesgyanús helyzetben, de Fadgyas nagyot védett, majd a 31. percben növelte előnyét a hazai csapat, amikor Tőzsér átívelése után Varga adta be pontosan a labdát, Takács pedig a kapuba fejelt, 2-0. Gyorsan szépíthetett volna a Szpari, de Gulyás elől az utolsó pillanatban mentettek a védők szögletre, a sarokrúgást követően pedig Kártik fejelt fölé. A 38. percben egy formás nyíregyházi akció végén Nagy József lőtt 25 méterről, Nagy Sándor hatalmas bravúrral védett. Fordulás után is kiegyenlített volt a mérkőzés, előbb Dragóner érkezett középen egy beadásra ígéretesen, majd a 69. percben az előre húzódó Pejovic lőtt éles szögből, de hárított Kosicky. A végére még jutott egy Végső lövés, a fiatal játékos egy szöglet után kapásból bombázott fölé.

Bozsik József vezetőedző: A héten a labdakihozatalt gyakoroltuk, és viszont láttam a pályán azt amit szerettem volna. Varga Kevin két klasszis megoldása döntötte el a mérkőzést, ez jelentette a különbséget. További jó munkát kívánok a Debrecennek a felkészülés során.