Dr. Kovács Ferenc: „Folytatódik az Arany iskola uszodájának fejlesztése”

Újabb fejlesztés indul a Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium épületében – a jó hírről Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere számolt be hivatalos közösségi oldalán.

– Nemrégiben arról adtam hírt, hogy egy modern, műanyag borítású szabadtéri kézilabdapálya készül az iskola udvarán, a Magyar Kézilabda Szövetség Országos Tornaterem Felújítási Programjának részeként. Az intézményben újabb fejlesztés indul, ami ezúttal a tanuszodát érinti. A négy és fél évtizedes létesítmény tavaly EMMI forrásból újult meg, most pedig a medencetér előtti közlekedőrész és az uszodai öltözők teljes körű felújítása indul. A munkaterületet ma adtuk át a kivitelezőnek, hogy a BMSK által koordinált projekt keretében, bruttó 70 millió forintból, várhatóan három hónap alatt modernizálja ezt a részt. Így szeptembertől minden szempontból méltó körülmények között folytatódhat az úszásoktatás a sok neves sportolót adó intézményben! – osztotta meg a részleteket Nyíregyháza polgármestere.