Down-világnap – Felemás zoknival az elfogadásért
Fotó: Illusztráció / nlc.hu

Mindenki értékes és egyenjogú tagja a társadalmunknak. Erre hívja fel a figyelmet március 21-én, a Down-világnapon az a nagyszabású akció, melynek során az emberek feltűnő színű és felemás zoknit húznak a lábukra.

A kezdeményezést Magyarországon a Rejtett Kincsek Down Egyesület szervezi, kampányukhoz közel 60 művész, sportoló és közéleti szereplő csatlakozott, köztük Gyurta Dániel, Lackfi János, Ónodi Eszter, Kapás Boglárka, Miklósa Erika és a Bagossy Brothers Company.

 

„Elindul egy változási folyamat, amikor ilyen rossz hírt kapsz, mi azt mondjuk, hogy ez nem akkora gond. Az a legfontosabb, hogy az a család, amelyben nevelnek Down-szindrómás gyermeket, teljesen elfogadják.”

A kezdeményezésről Kisari Károly, a Rejtett Kincsek Down Egyesület elnöke beszélt televíziónknak: