Bolíviai mókusmajom született a Nyíregyházi Állatparkban

Aug 31, 2015

Az országban csak itt élő tenyészcsapat 1 hónapos utódjának ivarát még nem lehet tudni, hiszen napjait anyja vagy csapattársai hátán tölti, hamarosan azonban elkezd majd ismerkedni a külvilággal. A 170 napnyi vemhesség után világra jött kölyök jelenleg anyatejjel táplálkozik, de nemsokára kóstolgatja majd a jórészt lédús gyümölcsökből és gerinctelenekből álló szilárd takarmányt is, az anyatejet azonban majd csak 6-7 hónapos korában hagyja el.

A Nyíregyházi Állatpark 5 ezer állata közül az egyik legmozgékonyabb csapat a mókusmajmoké, s azon kevés fajok egyike, melyek felnőtt korukban is szívesen játszanak, bolondoznak – így pl. a Dél-Amerika élővilágát bemutató kifutóban előszeretettel ugrálnak a sörényes hangyász hátára is, s mindig elcsennek egy kis hangyászeleséget is nagy testű szomszédaiktól. A bolíviai mókusmajom az állatkertekben jóval gyakoribb közönséges mókusmajom közeli rokona, fekete „sapkája” különbözteti meg tőle. Halálfejes majmoknak is nevezik őket jellegzetes arcmaszkjuk miatt, de bohókás természetükhöz a mókusmajom elnevezés jobban illik. Az esőerdők lakói, elsősorban a lombkorona szinten mozognak, de időnként lejönnek a talajra is.

[REKLAM]

A kommunikációjukban nagy szerep jut a szaglásnak, a tenyerükbe és lábukra vizelve hagynak szagnyomokat az ágakon. Mint a sűrű erdőkben élő állatok többsége, a mókusmajmok is különféle hangjelekkel tartják egymással a kapcsolatot. A kis bolíviai mókusmajom kölyköt az anyja az első perctől kezdve a hátán hordja, aki egy percet sem tágít tőle, még az alvást is anyja bundájába kapaszkodva tölti. A kicsi születésével már 8 tagot számlál az Európai Fajmegőrzési Program keretében érkezett nyíregyházi tenyészcsapat.

Előző hír
Swing, szerelem, Szulák - koncert a VMKK-ban
Következő hír
Beszélgetés egy 56-os hazafival

Kapcsolódó híreink