Bármit megtudhat az autójáról - Ingyenesen elérhető

Bármit megtudhat az autójáról - Ingyenesen elérhető

A Belügyminisztérium egyesítette a különböző hivatalok gépjármű-nyilvántartási adatait, így januártól már rendszám alapján meg lehet tudni az autó műszaki adatait, a kilométeróra állását, körözés alatt áll-e, vagy éppen a jármű baleseti előéletét.

Havonta tizenötször kérhető le

A rendszert az ügyfélkapun keresztül bárki igénybe veheti. Ehhez nem kell mást tenni, mint az ügyfélkapu Jármű Szolgáltatási Platformján megadni az ügyfélkapu felhasználónevét és a jelszót, majd belépést követően a gépjármű rendszámát. A szolgáltatás január végéig tesztüzemben mûködik, ezért egyes funkciók még nem érhetők el teljes körűen.

Ingyenesen elérhető

A Jármű Szolgáltatási Platform (JSZP) lehetővé teszi, hogy a különböző magyar nyilvántartásokból származó, a jármű életútjának lényeges adatait az ügyfél egy egységes felületen ingyenesen megismerje és – a BM közleménye szerint – egy-egy jármű jövőbeni tulajdonosa pontos és valós adatokhoz jusson. Így elkerülheti, hogy manipulált, esetleg körözött járművet vásároljon meg.