Az ünnepek alatt is biztosított az egészségügyi alapellátás

Az Egészségügyi Alapellátási Igazgatóság lakossági tájékoztatója.

Központi orvosi ügyelet

Tájékoztatás a központi orvosi ügyelet - felnőtt-, gyermek-, fogorvosi ügyelet ünnepek alatti működéséről.

Tekintettel a még fennálló veszélyhelyzetre, fontos kiemelni, hogy az egészségügyi ellátás szempontjából továbbra is elsődlegesen a telefonos segítségkérést kérjük előtérbe helyezni. Kérjük, hogy mindenki előre gondolkodva a receptköteles gyógyszereit, tápszereit a háziorvosával az ünnepek előtt írattassa ki!

Felnőtt orvosi ügyelet

2021. 04. 02. - 2021. 04 06. reggelig folyamatosan biztosítja a betegellátást!

Telefonszám: +36-42/402-377

Amennyiben az ügyeletes orvos a beteg fizikális vizsgálatát és ellátását szükségesnek látja, úgy fogja javasolni az orvosi ügyelet felkeresését vagy szükség esetén az Országos Mentőszolgálat értesítésével fogja a beteg sürgősségi ellátását biztosítani. Jelenleg, lakáson történő orvosi ügyeleti betegellátás a veszélyhelyzetre való tekintettel csak nagyon különleges esetben történhet! Az ügyeleten is kötelező a szájmaszk használata!

Gyermek orvosi ügyelet

2021. 04. 02 - 2021. 04 06. reggelig folyamatosan biztosítja a betegellátást!

Telefonszám: +36-42/445-500

Első választandó eljárás az ügyelet telefonon történő megkeresése, amely alapján a szülő tanácsot, tájékoztatást kap a gyerek állapotának megfelelően szükséges további ellátásáról (skype elérhetőség: Gyerek Orvosi Ügyelet Nyíregyháza).

Amennyiben az ügyeletes orvos a gyermek fizikális vizsgálatát és ellátását szükségesnek látja, úgy fogja javasolni az orvosi ügyelet felkeresését. A beteg gyermekkel egy szülő mehet be a rendelőbe és kérjük, hogy szájmaszkban keressék fel az ügyeletet.

Jelenleg, lakáson történő betegellátás a válsághelyzetre való tekintettel, csak nagyon különleges esetben történhet. Ha az ügyeletes orvos a beteg állapotát olyan fokúnak ítéli meg, úgy az Országos Mentőszolgálatot fogja értesíteni.

Fogászati ügyeleti ellátás

2021. 04. 02 - 2021. 04. 05-ig - 8-14 óráig végez sürgősségi fogorvosi ellátást!

Telefonszám: +36-42/595-424

A fogászati sürgősségi ellátás körébe tartozó beavatkozásokat a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető fogászati ellátásról szóló 48/1997. (XII. 17.) NM rendelet 2. számú melléklete tartalmazza.

Központi orvosi ügyelet címe: 4400 Nyíregyháza, Szent István utca 70.

Kérjük a Tisztelt Lakosságot, hogy egészségügyi alapellátást érintő nehézségük vagy problémájuk esetén forduljanak az alábbi városi egészségügyi telefonszámon segítségért: +36-42/402-377