Az Apáczai és a Móra tanulói is Szigligeten táboroztak – Felejthetetlen élmények!

Az Apáczai és a Móra tanulói is Szigligeten táboroztak – Felejthetetlen élmények!

A Nyíregyházi Apáczai Csere János Általános Iskola és AMI pedagógusainak beszámolója.

Csakhogy újra látlak, égnek ezüst tükre,
égnek ezüst tükre, szép csöndes Balaton!
Arcát a hold benned elmélázva nézi,
s csillagos fátyolát átvonja Tihanyon.

Leülök egy kőre s elmerengek hosszan
az éjjeli csendben az alvó fa alatt.
Nem is vagyok tán itt, csupán csak álmodom:
Balatont álmodom s melléje magamat.

Nos, nekünk nem kellett álmodnunk, hogy átéljük mi is Gárdonyi Géza versének hangulatát, miközben a Szigligeti Gyermeküdülőben tölthettünk egy csodálatos hetet. 2019. július 22 – 27. között 38 apáczais és 40 mórás diák élvezhette a Nórika néni (dr. Hudákné Fábián Nóra) által szervezett változatos és gyermekközpontú programokat. A táj egyedi szépsége, a hegyek, dombok által körülvett Balaton hűsítő vize és mindig más-más arcát mutató képe lenyűgözte a gyerekeket és a felnőtteket egyaránt. A sok-sok különleges rendezvény, program közül nehéz kiemelni egyet, talán nem is lehet, de az biztos, hogy a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdőben tett látogatás és a Szigligetről Badacsonyba utazás gyorshajóval hagyta a legmélyebb nyomot tanítványainkban. Köszönjük a lehetőséget, a kiváló szervezést!

 

Gazdag Károlyné és Leszkoven Beáta

Nyíregyházi Apáczai Csere János Általános Iskola és AMI pedagógusai