Augusztus 18-án startol a Nyíregyházi Folk Fél Hét!

Augusztus 18-án startol a Nyíregyházi Folk Fél Hét!

Három kitűnő program, három felejthetetlen élmény: benne két különleges táncos megmozdulás és egy igazi, zenei csemege.

– Augusztus 18. és 20. között Nyíregyházi Folk Fél Hét – ha már egész hetet nem tudunk szervezni a 10. Nyírség Nemzetközi Néptáncfesztivál számára, csinálunk egy felet!  Azért a jubileumi (10.) néptáncfesztivál sem marad el – két év múlva megszervezzük! Nagyobb, jobb, érdekesebb, színesebb lesz, mint az eddigiek, s reméljük, hogy két év múlva már csak emlékeinkben él majd, hogy a világjárvány miatt 2021-ben elmaradt a 10. Helyette azért most is lesz mit nézni és van miben részt venni:  Verbunk Online Rekordkísérlet (folyamatosan) és Nyíregyházi Folk Fél Hét (augusztus 18-20.) – tájékoztatta szerkesztőségünket Demarcsek György.

Programok:

Itthon Nyíregyházán – a mieink és a Kárpátalja Néptáncegyüttes műsora

Boban Markovic Orkestar – MRAK c. koncert a rézfúvós balkáni zene nagyágyúitól

Ásó, kapa, nagyharang – táncjáték 6 kiváló, hazai felnőtt és négy helyi gyermekegyüttes 250 táncosának részvételével