A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság is véradást szervez

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság is véradást szervez
Fotó: Illusztráció

Az Egyesült Nemzetek Szervezete 1999 óta minden év október második szerdáját a természeti katasztrófák áldozatainak emléknapjává nyilvánította. A világnapról a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a Magyar Vöröskereszttel közösen meghirdeti véradó napját.

Nem csak a katasztrófák megelőzéséhez és felszámolásához van szükség összefogásra, hanem a másokon való önzetlen segítségnyújtás terén is. Ezt hangsúlyozandó, a katasztrófavédelem a Magyar Vöröskereszttel közösen 2019. október 09-én reggel 700 – 900 óra között véradást szervez.

Helyszín: 4400 Nyíregyháza, Erdő sor 5., Igazgatóság főépület I. emeleti társalgó