A legjobb lett a Nyíregyházi Egyetem - Az oktatói kiválóság alapján végzett első helyen!

Két rangsor is van, az egyik a hallgatók kiválósága alapján állít sorrendet az intézmények között, a másik rangsor pedig az oktatók kiválósága alapján készült; utóbbit a Nyíregyházi Egyetem vezeti! Vassné dr. Figula Erika rektor elmondta:

Velünk szemben, az Alkalmazott tudományok egyetemekkel szemben 45%-os minősítettséget várnak el és nálunk az oktatóink 75%-a minősített oktató! Ez természetesen a képzés színvonalát is mutatja, nagyon képzett oktatóink képzik tovább a hallgatóinkat.


A rangsor élén tehát a Nyíregyházi Egyetem áll, a második lett a Pécsi Tudományegyetem kara, a harmadik helyen pedig a Debreceni Református Hittudományi Egyetem végzett. A Nyíregyházi Egyetem rektora emlékeztetett, a 2018-as felvételi sikeres volt a pedagógusképzés tekintetében is, hiszen a tanárképzési szakoknál 85-féle (42 nappali, illetve 43 levelező) kombináció több mint 60 százalékára tudtak hallgatókat beiskolázni, a 16 meghirdetett tanári szak közül pedig 15 területen kezdtek első éves hallgatók szeptemberben. Az osztatlan tanári szakok közül a testnevelő tanár, történelem tanár és állampolgári ismeretek tanára, angol nyelv és kultúra tanára szakok voltak a legkeresettebbek. 2018-ban is az óvodapedagógus volt a legnépszerűbb szak, összesen 108 fő nyert felvételt; egyébként csak az általános felvételi eljárás keretében több mint 1000 jelentkezőt vettek fel, mintegy 43 százalékuk a pedagógusképzést választotta. Idén tehát tovább erősödött a pedagógusképzés, új programmal is bővült az intézmény palettája. Vassné dr. Figula Erika rektor kiemelte:

 

Pár hónappal ezelőtt, Közép-Kelet-Európában, Magyarországon először a Nyíregyházi Egyetemen adták át a LEGO Innovációs Stúdiót, ami azért nagy jelentőségű, mert Nyíregyháza LEGO város – az Innovációs Stúdió pedig összekapcsolódott a pedagógusképzésünkkel, a pedagógusok továbbképzésével. Ez azt jelenti, hogy szövegértés, matematika, robotika területén képezzük tovább a gyakorló pedagógusokat, hogy a LEGO-módszertant megtanulják és beépítsék az oktatásukba.


A program már most sikeres, eddig mintegy 40 pedagógus végzett a továbbképzésen. A következő félévtől pedig már nem lesz olyan tanító vagy tanár szakos hallgatója az egyetemnek, aki ne ismerné meg a LEGO-módszertant, hiszen a képzéseket a következő szemesztertől, tehát februártól indítják be.

Dér Vivien