214 cm az Európa-bajnokságon

214 cm az Európa-bajnokságon
Nem jutott a döntőbe magasugrásban Bakosi Péter.

A 33. Fedettpályás Atlétikai Európa-bajnokság befejező napján Nguyen Anasztázia állt rajthoz a magyar csapatból, és 7,39 másodperces idővel zárta versenyzését 60 méteres síkfutásban. Előtte a magyar válogatott Márton Anita révén súlylökésben aranyat szerzett, Zsivoczky-Farkas Györgyi, Baji Balázs és Szabó Barbara pedig döntőbe jutott. Nem sikerült mindez a nyíregyházi Bakosi Péternek, aki 214 centimétert teljesített, de ezzel nem jutott a legjobb nyolc közé. A prágai kontinensbajnokságon válogatottunk az éremtáblán a 24 dobogós helyezést szerzett ország közül a 14. lett, a pontszerző 33 nemzet rangsorában a 21. helyen fejezte be az Európa-bajokságot. Az élen Oroszország végzett.

D. L.