Zivatarok zavarhatják meg a napsütést - Egyre többfelé várható zápor, helyenként zivatar

Zivatarok zavarhatják meg a napsütést - Egyre többfelé várható zápor, helyenként zivatar
A sok napsütés mellett gomolyfelhők képződnek

A sok napsütés mellett gomolyfelhők képződnek, ugyanakkor nyugatról fátyolfelhők sodródnak be, majd késő délutántól főként a Dunántúlon meg is vastagszik a felhőzet – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Honlapjukon azt írták: napközben elsősorban az északkeleti megyékben, késő délutántól, estétől északnyugat, nyugat felől egyre többfelé várható zápor, helyenként zivatar. A csapadéksáv éjfélig hozzávetőleg a Duna vonaláig jut.

A délnyugati, nyugati szél időnként megélénkül, de zivatarok környezetében átmeneti szélerősödés is előfordulhat.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 19 és 24 fok között várható, a déli vidékeken lesz a melegebb. Késő estére 11 és 17 fok közé hűl le a levegő – közölték.

hirado.hu