Zajlik a Tündérkert Keleti Óvoda Koszorú úti Telephelyének energetikai korszerűsítése

Zajlik a Tündérkert Keleti Óvoda Koszorú úti Telephelyének energetikai korszerűsítése
Fotó: Illusztráció

Végéhez közeledik a Tündérkert Keleti Óvoda Koszorú úti Telephelyének energetikai felújítása, amely a TOP-6.5.1-16-NY1-2017-00002 azonosítószámú, „Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatánál III. ütem” című nyertes projekt keretében valósul meg.

Az összesen bruttó 31 millió forint értékű kivitelezési munkák során a homlokzati és lábazati falak hőszigetelése, a padlásfödém szigetelése, külső nyílászárók cseréje, valamint napelemes rendszer kiépítése valósul meg. A munkálatok jó ütemben haladnak, a kivitelezés augusztus elején befejeződik. Az épületek energetikai korszerűsítésének eredményeként az energiára fordítandó költségek jelentősen csökkennek, hatékonyabb energiahasználat és racionálisabb energiagazdálkodás valósul meg.

A projekt keretében további két óvoda és egy épületegyüttes energetikai korszerűsítése is megvalósul: Tündérkert Keleti Óvoda Százszorszép Tagintézmény épületei (Kállói út 109/a), Tündérkert Keleti Óvoda Élet úti Telephely (Nyíregyháza-Oros, Élet út 30.), valamint a Polgármesteri Hivatal „A” és „D” épülete

A felújításoknak köszönhetően Nyíregyházán 2019-ben összesen 17 óvoda és 1 bölcsőde újul meg mintegy bruttó 1,134 milliárd Ft összegben, illetve eszközök beszerzésére valósul meg további bruttó 51 millió forintból.

A TOP-6.5.1-16-NY1-2017-00003 azonosítószámú „Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatánál II. ütem” című projekt keretében az alábbi 7 óvoda energetikai korszerűsítése valósul meg ebben az évben:

• Eszterlánc Északi Óvoda Nyitnikék Tagintézmény (Kertész u. 15.)

• Eszterlánc Északi Óvoda Csillagszem Tagintézmény (Kollégium u. 50-54.)

• Eszterlánc Északi Óvoda Állomás úti Telephely (Posta u. 2.)

• Gyermekek Háza Déli Óvoda Felsősima Telephely (Furulya u. 3.)

• Gyermekek Háza Déli Óvoda Mandabokor Telephely (Mandabokri út 23/A.)

• Gyermekek Háza Déli Óvoda Manóvár Tagintézmény (Tünde utca 2/B.)

• Gyermekek Háza Déli Óvoda Butykatelep Telephely (Bajcsy-Zsilinszky Endre u. 12.)

A beruházások révén 2019-ben összesen 10 óvodai intézmény energetikai korszerűsítése valósul meg bruttó 328 millió Ft értékben, melyek közül 3 óvoda (Eszterlánc Északi Óvoda További információ: Nyíregyháza MJV Önkormányzata Cím: 4400 Nyíregyháza, Kossuth tér 1. Telefon: +36 (42) 524-524 Honlap: www.nyiregyhaza.hu Állomás úti Telephely, Gyermekek Háza Déli Óvoda Mandabokor Telephely, Gyermekek Háza Déli Óvoda Butykatelep Telephely) esetében statikai megerősítésekre, 1 óvoda (Gyermekek Háza Déli Óvoda Manóvár Tagintézmény) esetében hálózatfejlesztésre is sor kerül további bruttó 57 millió Ft értékben.

A TOP-6.2.1-16-NY1-2017-00003 azonosítószámú „Családbarát, munkába állást segítő intézmények fejlesztése Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatánál II. ütem” című projekt keretében az alábbi 7 óvoda és 1 bölcsőde komplex korszerűsítésére kerül sor 2019. évben bruttó 749 millió forint összegben:

• 14. sz. Bóbita Bölcsőde (Tas u 1-3.)

• Eszterlánc Északi Óvoda Székhelyintézménye, (Tas utca 1-3.)

• Búzaszem Nyugati Óvoda Benczúr téri Tagintézménye, (Benczúr tér 20.)

• Gyermekek Háza Déli Óvoda Kassa úti Telephelye, (Kassa u. 27.)

• Búzaszem Nyugati Óvoda Gyermekkert Tagintézménye, (Tőke u. 3.)

• Tündérkert Keleti Óvoda Margaréta Tagintézménye, (Fazekas J. tér 14.)

• Eszterlánc Északi Óvoda Gyermekmosoly Tagintézménye (Etel köz 13.)

• Eszterlánc Északi Óvoda Gyöngyszem Tagintézménye, (Krúdy Gy. u. 27.)

Az intézmények esetében eszközök beszerzése is megvalósul bruttó 51 millió Ft értékben.

A Tündérkert Keleti Óvoda Nefelejcs Tagintézménye (Nyíregyháza-Oros, Deák F. u. 2.) intézményben a korszerűsítési munkálatokra 2020-ban kerül sor.