Vereség Békéscsabán - Egy gól döntött a szerdai meccsen

Fordulót rendeztek a labdarúgó Merkantil Bank Ligában. A Szpari Békéscsabán lépett pályára.

Békéscsaba 1912 Előre - Nyíregyháza Spartacus 1-0 (1-0)

Békéscsaba 440 néző

Jv: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)

Békéscsaba: Czinanó – Nagy S.(Fazekas 59.), Farkas M., Bora, Sipos – Hodonicki, Király (Paudits 78.), Szabó P.(,Puskás 66.) Horváth P. – Lukács R.(Gránicz 66.), Pantovic (Zvara 78.)
vezetőedző: Schindler Szabolcs

Nyíregyháza: Hegedűs - Szokol, Jánvári, Papucsek, Galambos (Banyoi 86.), Márkus,Vass (Novák 70.), Paku, Sztankó ( Csörgő 70), Pócsik (Hamed 70.), Zamostny
vezetőedző: Feczkó Tamás

1. perc A Békéscsaba kezdte a találkozót.
2. perc Hazai helyzettel indult a meccs, Lukács lőhetett Pantovic passza után, de az oldalhálót találta el.
10. perc Kiegyenlített játék, kevés lehetőséggel.
12. perc Békéscsabai szöglet után Bora labdája elkerülte a Szpari kapuját.
18. perc Pócsik beadására Zamostny érkezett középen, de mellé ment a fejese.
25. perc Bátrabban támad a Szpari, két lövés jelezte mindezt, de egyik sem volt pontos. Zamostny próbálkozása kevéssel ment mellé.
28. perc Az első sárga lap, Király kapta.
34. perc Ígéretes nyíregyházi akció futott a bal oldalon, de nem sikerült lövéssel befejezni a támadást.
36. perc Vass beadása után Sztankó lőtt 20 méterrel centikkel fölé.
41. perc Vezet a Békéscsaba. Egy szöglet után Lukács fejelt a kapuba, 1-0.
Vége az első félidőnek, a hazai csapat vezet.
46. perc Nem cserélt a szünetben egyik vezetőedző sem.
51. perc Horváth beadásáról alig maradt le középen Sipos.
57. perc Paku szabadrúgása után Zamostny próbálkozását fogta a kapus.
58. perc Márkus passza után Pócsik próbálkozott, ezt is hárította bravúrral Czinanó.
58. perc Vass beadása után Zamostny fejelt, de nem volt pontos. Támad a Szpari, és próbál egyenlíteni.
64. perc Papucsek kapott sárga lapot.
70. perc Három csere is a Szparinál, Novák, Hamed és Csörgő érkezett.
77. perc  Gránicz kapott sárga lapot, majd hazai szabadrúgás után végül Hegedús fogta meg a labdát.
82. perc Egy beadás után Novák feje előtt ment el a labda.
87. perc Szép támadás után Csörgő lőhetett, de bravúrral védett Czinanó. Egyenlítési lehetőség volt!
92. perc Folyamatosan érkezik a labda a csabai kapu előterébe, de rendre tisztáznak a védők.
94. perc Gránicz került ziccerbe, de Hegedűs elcsípte a labdát.
Vége a találkozónak, nyert a Békéscsaba.

Fotó: nso.hu