Újra győzelem - A Nyíregyháza Spartacus nyert a Szolnok ellen

A Szolnokot fogadta a Nyíregyháza Spartacus a bajnokságban. Ez volt Feczkó Tamás első meccse a kispadon a Szpari vezetőedzőjeként.

Nyíregyháza Spartacus - Szolnok 2-0 (1-0)

Balmazújváros 300 néző

Jv: Szigetvári Márk (Szert Balázs, Ifj. Varga Gábor)

Nyíregyháza: Fejér - Szokol, Papucsek, Márkus, Galambos, Szabó B.(Nagy G.87.), Paku (Sigér 72.), Vass P.,(Hamed 80.) Zamostny, Gresó, Novák Cs.

vezetőedző: Feczkó Tamás

Szolnok: Kovács P. - Kovács O.(Kónya 73.), Papp Sz., Tóth B., Kurdics, Lakatos I.(Tóth L. a szünetben), Molnár (Tömösvári 67.),  Szabó A., Tisza, Vólent(Lakatos Cs.67.), Rokszin (Sipos 73.)

vezetőedző: Csábi József

A találkozó kezdőrúgását Pintér János végzi el, aki születésnapjára kapta a családtól ajándékba mindezt.

1. perc A Szolnok kezdte a mérkőzést.

8. perc Gresó indult jó ütemben a bal oldalon, de lest jelzett az asszisztens.

9. perc Gresó lőtt váratlanul 25 méterről mellé.

15. perc Gresó lőtt újból 20 méterről, ezúttal is mellé.

17. perc Szolnoki kontra végén Molnár lőtt fölé.

18. perc Galambos beadása után Novák fejelt, fogta a labdát Kovács.

24. perc Lakatos lövését fogta Fejér biztosan.

26. perc GÓÓÓÓL! Remek bal oldali akció után megszerezte a vezetést a Nyíregyháza! Paku beadása után Novák átlépte a labdát, Zamostny Balázs a léc alá bombázott, 1-0.

27. perc Novák lőtt 15 méterről, nagyot védett a szolnoki kapus.

29. perc Gresó 27 méteres szabadrúgása után Kovács fogta meg a labdát.

33. perc Paku veszélyes beadás ment el a kapu előtt.

35. perc Vass beadása után a kapus lehúzta a labdát Gresó elől.

38. perc Zamostny beadás után Gresó érkezett, centikkel ment mellé a labda.

41. perc Több hazai szöglet egymás után, de nem sikerült újabb gólt szerezni.

45. perc Kovács O. kapott sárga lapot lerántásért.

Vége az első félidőnek, vezet a Szpari.

49. perc Vass P. lövése pattant ki egy védőről.

52. perc Hatalmas helyzet, Vass indította Zamostnyt, utóbbi Gresóhoz továbbított aki ellőtte a labdát a kapus mellett, de Tóth B. a gólvonal elől mentett.

55. perc Galambos kapott lerántásért sárgát.

60. perc Tóth L. kapott sárga lapot.

61. perc Gresó veszélyes beadása után megint Tóh B. mentett a kapu előtt. A szöglet után egy szolnoki fejről centikkel ment mellé a labda.

65. perc GÓÓÓÓL! Gresó Mátyás remek beadása után Novák Csanád fejelt a kapuba, 2-0.

69. perc Egy szöglet után Gresó csavart mellé 17 méterről.

72. perc Rokszin kapott sárgát.

76. perc Gresó lőtt mellé a 16-os sarkáról.

79. perc Kurdics próbálkozását fogta Fejér.

82. perc Novák indult ígéretes helyzetben, becsúszva kirúgták a labdát és a lábát is, nem látta büntetőnek a játékvezető.

89. perc Gyors hazai kontra végén Sigér lövését ütötte ki a kapus.

Vége a találkozón, nyert a Szpari.

Feczkó Tamás: - Igazi nagybetűs csapat voltunk ma! Önbizalommal telve futballoztak a játékosaim, ez több mozdulatnál, így az első gólnál is látszott. Örülök a győzelemnek, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a találkozót, és annak, hogy egy fiatal, 17 éves saját nevelésű labdarúgónk bemutatkozhatott az NB-II-ben.

Csábi József: - A mi szempontunkból rosszkor jött a hazaiak edzőváltása, már a bemelegítésnél láttam, hogy a Nyíregyháza játékosai nagy bizonyítási vággyal jöttek ki. Az sem könnyítette a dolgunkat, hogy mi a héten már játszottunk egy bajnokit. Az első gól alapjaiban határozta meg a mérkőzést, és az az igazság, hogy utána már nem volt benne a találkozóban, hogy pontot szerzünk.