Tudta? Nyíregyháza a meglepetések városa!
Fotó: Trifonov Éva

„A hely, ahová érdemes ellátogatni, s felfedezni kincseit”. „Egy rejtett gyöngyszem”. „A város, ahol fantasztikus emberek élnek”. „A megyeszékhely, ami tele van sokféle látnivalóval, rengeteg zölddel, jó energiákkal és lelkes helybéliekkel”. Micsoda jelzők! Újra a legek városaként emlegetik Nyíregyházát, ráadásul teszik ezt független, turisztikai magazinok, blogok szerkesztői. Beszámolóikat olvasva pedig nem is marad kérdés: Nyíregyházát látni, érezni kell!

 

Október végén utazási, turisztikai magazinok és blogok szerkesztőit látta vendégül a Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft. egy study tour keretében. A pályázati forrásból megvalósult tanulmányi utazás célja az volt, hogy az újságírók megismerhessék, és a jó hírét vigyék az egyre szebb és élhetőbb megyeszékhelynek, ahol számos egyedülálló, országosan is híres és elismert attrakció várja a látogatókat. Azóta megírt beszámolóikat olvasva hamar kiderül, elvarázsolta őket Nyíregyháza, a meglepetések városaként (is) emlegetik, amit – szerintük - az első számú úti célok között kell számon tartani: