Tragikus vadászbaleset Újfehértón – Két kilométerről adhatták le a halálos lövést

Tragikus vadászbaleset Újfehértón – Két kilométerről adhatták le a halálos lövést
Fotó: Illusztráció

Megrázó vadászbaleset történt pénteken a kora esti órákban Újfehértón.

Tragédia rázta meg a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei település lakóit, egy férfit eddig ismeretlen lőfegyverrel lapocka tájékon meglőttek, aki a kórházba szállítást követően életét veszítette.

Az esettel kapcsolatban szerkesztőségünk megkereste dr. Szilágyi Lászlót, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség szóvivőjét, aki a következőkről tájékoztatott:

„A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozást rendelt el gondatlanságból elkövetett emberölés vétségének gyanúja miatt. Az eddig beszerzett bizonyítékok alapján megállapítható, hogy 2020. május 15. napján a kora esti órákban újfehértói családi házának udvarán egy férfit ismeretlen lőfegyverrel a lapocka tájékán meglőttek. A férfit kórházba szállították, ahol elhalálozott. A rendőrség megállapította, hogy a férfi testében talált lőszer egy helyi vadásztársaság tagjának a fegyveréből származik, és ezzel a fegyverrel körülbelül a lakóháztól 2 km-re adtak le úgynevezett vétlen lövést a kérdéses időszakban.”

– tájékoztatta szerkesztőségünket dr. Szilágyi László, aki azt is hozzátette, a nyomozás még a kezdeteknél tart.