Tetszik tudni hol telelnek Nyíregyháza mediterrán növényei?
A fotón Gálik Gyula látható az egyik virágzó legyezőpálmával

Csodálatos, sárga virágot bontottak a legyezőpálmák telelő helyükön, a Tüzér utcai hatalmas fóliasátorban!

Az enyhébb és a nyári hónapokban Nyíregyháza valódi, déli város arcát mutatja a városlakók és a turisták felé. A belváros tele van leanderekkel és pálmákkal, hatalmas dézsában ringatóznak a mediterrán vidékekről ismerős növények. A NYÍRVV munkatársai gondozzák őket; ők azok, akik locsolják és tápanyaggal látják el a nemes virágokat. És a NYÍRVV gondoskodik arról is, hogy a város zöld kincsei, ezek a természetes térszépítő elemek, télen ne essenek a számukra zord, kontinentális tél áldozatává.

A sokszor több száz kilós dézsákat a Tüzér utcai fűtött fóliasátorba szállítják, ahol gondos kezek ügyelnek rájuk. Gálik Gyula, minden este beállítja a termosztátos légbefúvókat, ha hétágról süt a nap, kinyitja a hatalmas fólia ajtajait, hadd szellőzőn a „télikert" és metszeget is, hogy a következő idényben is szépek legyenek. No meg örül, ha jól érzik magukat a virágok. A legyezőpálmák például úgy döntöttek, hogy most mutatják meg, nekik is van viráguk!