Térítésmentes étkeztetés a rászoruló diákoknak

Hal, vajas burgonya, céklasaláta és alma volt a hétfői menü, amit a rászoruló gyerekek a téli szünetben kapnak. Öt helyszínen, többek között a Móricz Zsigmond Általános Iskolában veheti át a hatszáz érintett a napi adagját.

A képre kattitnva galéria nyílik!

– Nagyon fontos az, hogy – hála Istennek – most egy hosszú vakáció lesz – mondta Jászai Menyhért alpolgármester. – Két hétig, ameddig a gyerekek nem járnak iskolába, azt gondoltuk, hogy a nyárihoz hasonlóan segítsünk a legrászorultabbak számára. Hatszáz gyermeknek fogunk tudni január ötödikéig térítésmentes étkeztetést biztosítani, hogy aki halmozottan hátrányos helyzetű, ő se legyen adott esetben meleg étel nélkül, még a téli szünetben sem. Nagyon örülünk neki és örülök, hogy ezt meg tudtuk szervezni.

Az érintett családokat értesítették, hogy az öt helyszín közül melyiken jelentkezhetnek az ételért.

Bruszel Dóra