Szárazon edzhetnek az úszók - Marad az otthoni erősítő edzés

Szárazon edzhetnek az úszók - Marad az otthoni erősítő edzés

Egy átlagos hétköznap a Nyíregyházi Sportcentrum úszói már reggel hat órakor az úszómedencében kezdik a napot. A koronavírus – járvány azonban az ő életüket is jelentősen átalakította.

- Sajnos a kialakult helyzet miatt a versenyzők felkészítése csak egyénileg és szárazföldi edzésekkel lehetséges. Az edzők irányításával általános és speciális erőfejlesztésekkel, futással tartják szinten az erőnlétüket. A feladatokat online utasításokkal kapják, emellett a Magyar Úszó Szövetség is szervez online edzéseket, illetve a Nyíregyházi Sportcentrum is elindított egy új videósorozatot, ahol erőnléti és gyógytorna feladatokat láthatnak és oldhatnak meg a sportolók – mondta Urbin Tamás, a Nyíregyházi Sportcentrum úszó szakágának vezetője.

A legfontosabb, hogy a napi rendszerességet és motivációt fenntartsák a gyerekekben. Azt egyelőre megjósolni sem lehet, hogy mikor tréningezhetnek újra medencében...