Sokba került a negyedik negyed eleji hullámvölgy

Kaposváron lépett pályára a férfi kosárlabda Tippmix NB-I-ben a Hübner Nyíregyháza BS. A mieink remekül kezdtek, Suarez büntetője után 6-12 volt az állás. Sajnos a negyed vége viszont nem sikerült, több távoli kísérlet kimaradt, így fordítottak a hazaiak. Martint nem tudták tartani a mieink, a 28 somogyi pontból 20-at ő szerzett az első 15 percben! Szoros volt a meccs, Pipiras és Bryce is elkapta a fonalat, 34-34-nél pedig Johnson egyenlített, majd a vezetést is sikerült átvenni, így a Cápák térhettek előnnyel pihenőre. Fordulás után öt ponttal meglépett a Nyíregyháza, de a Kaposvár rendre válaszolt a pontokra, így nem sikerült nagyobb előnyt szerezni. A záró negyed előtt minimális volt a különbség, de az utolsó játékrészt 8-2-vel indította a házigazda. Hat perccel a vége előtt 70-62 volt az állás, Suarez viszont egy triplával csökkentette a távolságot. A folytatásban mindkét palánk alatt felváltva születtek kosarak, majd Leday fontos pillanatban talált be, de az utolsó percben Martin 39. pontját is megszerezte. A Kaposvár végül megnyerte a mérkőzést, a mieink nagyot küzdöttek, de sokba került az utolsó negyed eleji gólcsend. 

Kaposvári KK - HÜBNER Nyíregyháza BS 86-78 (20-18, 18-22, 19-18, 29-20)
Bajnokság, 21. forduló
Kaposvár Aréna
V.: Földházi Tamás Péter, Nagy Viktor, Sörlei Attila (Téczely Tamás)

Kaposvár: Hilliard 15, Plézer -, Price 11/3, X. Ford 9, Martin 41/3. Csere: Diggs 8/6, Csorvási -, Puska -, Krnjajszki 2.
vezetőedző: Nikola Lazic

Nyíregyháza: Johnson 21/3, Bryce 15, Kiss B. 3/3, Pipiras 11/3, Suárez 13/3. Csere: Bazsó 3/3, LeDay 12/3, Bus -, Mokánszki -.
vezetőedző: Pethő Ákos